RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Sorunlu Burun Mutsuzluk Kaynağı Olabiliyor


Bir kişi ile ilk karşılaşma anında; o çok meşhur “ilk izlenim”, hiç tanımadığımız kişiye karşı pozitif yahut negatif hisler oluşmasına neden olur. Yapılan araştırmalar kişilerarası iletişimin temeli olan ilk izlenimin %80-90’ını dış görünüşün oluşturduğunu göstermektedir. Ve yine bu araştırmalar ışığında ilk 30 saniye ilk ön yargıların oluşması için yeterli bir süre. Yüz hatları, burun yapısı, gözler, bakış, makyaj, saç ve giyim tarzı etkileyici sebepler arasında sayılabilir. Dış görünümüyle uyumlu ve kendisi ile barışık olan kişi hayatının her alanında (iş, evlilik, ilişki, sosyal çevre vs) daha huzurlu ve mutlu olabilmektedir. Huzurlu ve mutlu birey özgüven sahibidir ve çevresindeki diğer bireylerle de iletişimi daha sağlam temeller üzerine kurulu olur.

 

Sosyal medya alanları içinde yapılan araştırmalara göre insan yüzü içeren fotoğrafların beğenilme oranı diğer fotoğraflara göre %40 oranında daha fazla. Hal böyle olunca fotojenik görünümün önemi günümüzde daha da artmış durumda. Fotoğraf karesinde yüz ve saçlar ağırlıklı olarak göründüğünden kişisel bakıma yönelik işlemlerde ağırlıklı bu alanlara yönelik oluyor.  Konuyu estetik cerrahi açısından bağlarsak dijital çağı yakalamış kişiler arasında burun estetiği ameliyatları en yaygın operasyondur ve daha da artmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Selfie pozları ile gelen hastalar bize fotoğraflar üzerinde beğenmedikleri yönleri göstererek çözüm için danışmanlık alıyorlar. Kemerli bir burun yapısına sahip hastalarımız selfie fotoğraflar veya profil fotoğraf çektirmekten yakındığını söylüyorlar. Görünümün yanında artı fonksiyonel problemlerle de karşılaşıyoruz. Fonksiyonel problemlerden kastımız iyi nefes alamama durumudur. Burun tıkanıklığı nedeniyle nefes alamama; baş ağrısı, horlama, uyku apnesine sebep olurken, kalitesiz uyku nedeniyle kişinin yorgun ve bitkin uyanmasına dolayısıyla gün içerisinde performansının da düşmesine sebep olur. Estetik amaçlı burun ameliyatlarında bu sıkıntı göz ardı edilmez. Saymış olduğumuz sebeplerle sıkıntı yaşayan hastalarda fonksiyonel yapıya ihtiyaç varsa mutlaka müdahale edilir. Hem doğal ve hoş görünümlü hem de nefes alabilen burun ile mutlu edici sağlıklı sonuca ulaşılmış olunur.


Yayınlanma: 05/10/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?