Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Lip Lift (Dudak Kaldırma) fiyatları

Lip Lift (Dudak Kaldırma)


LİP LİFT (DUDAK KALDIRMA)

Dudakların hacimli ve dolgun görünmesi geçmişten bugüne güzelliğin simgesi olarak kabul edilmiştir. Yüzyıllar boyunca dudakların şekli sadece güzellik simgesi olarak değil; aynı zamanda kadınsılığın, çekiciliğin, gençliğin sembollerinden biri olarak kabul görmüştür. 

 

Mevcut dudak yapınızın ince, cansız, zayıf olduğunu düşünüyorsanız; gelişen tıp teknolojisinde alternatif cerrahi yöntemler ve cerrahisiz uygulamalar ile dudaklara daha genç, çekici ve dolgun bir görünüm verebilmek mümkündür. Özellikle ameliyatsız estetik girişimlerden biri olan dudak dolgusu tüm dünyada birçok kadın için en sık tercih edilen uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Yaş alma sürecinde dudaklarda hacim kaybı görülerek burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe uzar. Bazen üst dudak çok uzar, üst dişler üzerinde asılı kalır. Bazı kişilerde ise genetik olarak yaş mefhumu olmaksızın uzun ve ince üst dudak görünümü söz konusudur. Bu tip durumlar söz konusu olduğunda dudak dolgusu burun ile dudak arasındaki üst dudak cildi mesafesini kısaltmaz. Dolgu işlemiyle dudak içine bir miktar hacim eklenir ve bu da dudağı öne doğru iter. Bilinçsiz ellerde yapılan bu yanlış uygulama ile istenmeyen ördek dudak görünümü ortaya çıkar. 

 

Lip lift; dudak kaldırma ve dudakları şekillendirme amaçlı yapılan estetik cerrahi prosedürdür. Üst dudak kaldırma ameliyatı lip lift, çoğunlukla dudak dolgu enjeksiyonları ve implant ihtiyacını ortadan kaldırarak uzun süreli sonuçlar sağlar.  Lip lift işlemi ile burnun hemen altından yapılan kısaltma sayesinde, üst dudağın doğal bir şekilde yukarı dönmesi ve daha dolgun görünmesi sağlanır. Lip liftte temel amaç, burun ve dudak arasındaki mesafenin kısaltılmasıdır. Mesafe kısaldığında üst dudak yukarıya dönerek kalınlaşıp dolgun görünüm elde edilir. Üst dudak cildi kısaldığı için bu bölge için daha doğal görünüm sağlanır.  Aynı zamanda bu işlem gerçekleştirilirken yüzün diğer tüm öğeleri ile uyumu da göz önüne alındığında tüm hatlarda denge sağlanır; bu sayede daha kadınsı ve çekici bir görünüm elde edilebilir.

 

Dudak kaldırma işlemi lip lift, genellikle lokal anesteziyle ya da “sedasyon” olarak adlandırılan hafif bir sakinleştirici eşliğinde uygulanabilir. Ortalama 45 dakika kadar süren bir işlemdir. Operasyon sonrasında  1-2 saatlik gözlemin ardından hasta evine dönebilir. Dudak kaldırma işleminde burun ile dudağının arasındaki ciltten, hemen burun altındaki kıvrımlara denk gelecek şekilde kesiler yapılır, fazla cilt dokusu alınır ve en az iz kalacak şekilde yeniden dikilir.

 

Lip lift sonrasında dudakta 3-4 gün boyunca hafif bir şişlik ve gerginlik hissedilmesi normaldir. Bu süreçte yumuşak gıdalar ile beslenmek iyileşme sürecine katkı sağlar. Operasyon sonrasındaki ilk 2 hafta boyunca gülerken ve konuşurken, bu bölgede hafif bir rahatsızlık oluşabilir. Ciddi bir ağrı yaşanmaz. Estetik plastik cerrahi uzmanının uyarılarına dikkat edildiğinde dikişler 1 hafta kadar kısa bir sürede iyileşir. Mevcut olan hafif kızarıklık kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1-2 ay kadar sonra tamamen yok olacaktır. Dikiş izleri ise; belli belirsiz bir formda düzelme sağlar. Güncelleme: 09/09/2019

0541 241 94 90