Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Yanıklar
Yanıklar fiyatları

Yanıklar


Acil ve erken tedavi, geç dönem yanık sekelleri ve yanık izlerinin tedavisi.

Acil ve Erken Dönem Yanıklar:
Yanık sonucu yaralanan kişinin hemen ya da erken dönem tedavi edilmesi amacı ile yapılan işlemlerdir. Yanıklar erişkinlerde %20’yi, çocuklarda %10’u aşarsa hayati tehlikeyi taşır. Bu nedenle zaman kaybetmeden tedaviye başlanmalıdır. Hayati tehlike ekarte edildikten sonra tedavi planlaması yaraların hızla iyileştirilmesine yöneliktir. İkinci derece yanıklar tıbbi tedavi ile iyileşir. Üçüncü derece yanıkların ise kendi kendine iyileşmesi mümkün değildir ve mutlaka ameliyatla bu bölgenin deri kaplanması gereklidir.

İkinci derece yanıklar zamanında ve uygun şekilde tedavi edilmediği sürece enfeksiyon (iltihap) nedeni ile derinleşir ve üçüncü derece yanıklar gibi ameliyat olmaksızın iyileşmez hale gelir.

Geç Dönem Şekil Bozuklukları ve Sekellerin Onarımı:
Pansumanlarda ya da cerrahi girişimlerde iyileşen yanık yaralarının ne yazık ki büyük bölümünde izler kalır. Bazen bu izler komşu bölgelerdeki sağlam dokuların işlev ya da görünümünü olumsuz etkiler. Örneğin koltuk altının veya dirseğin yanık nedeni ile kasılması kol hareketlerini kısıtlayabilir. Tüm bu şekil bozuklukları ve sekelleri deformitenin derinliği ve genişliği göz önüne alınarak çeşitli plastik cerrahi yöntemleri ile tedavi edilir. Bu tür onarımların çoğunda bir takım yara izlerin kalması kaçınılmazdır.

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90