Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Sonbahar ve Kış Aylarında Estetik Tercihler


Planlanan estetik ameliyat genellikle kişinin kendisinde beğenmediği ve bu nedenle de kendisini mutsuz hissettiği bölge ile ilgilidir. Kişi psikolojik olarak kendisini iyi hissetmek, mutsuzluk kaynağı olan sıkıntıyı ortadan kaldırabilmek için arayış içine girer. Genel kapsamda baktığımızda bu nedenlerle estetik ameliyat kararı için bireyler öncelikle geniş kapsamlı bir araştırma yapmayı tercih ediyor. Bireyler; klinik ve doktor seçimi, ameliyat süreci, ameliyat öncesi ve sonrası süreçleri vb konuları detaylı araştırırken gerçekleşecek ameliyatlarının tarihini genellikle sonbahar ve kış mevsiminden yana kullanıyorlar.

 

Giydiği kıyafeti güzel taşıyabilmek, dışarıdan daha alımlı görünebilmek için kadınlar sonbahar ve kış mevsiminde en çok meme estetiği ve lazer liposuction ameliyatlarını tercih ediyorlar. Bu dönemde gerçekleştirilen bir estetik cerrahi prosedür tam iyileşme süreci sağlar ve dolayısıyla kadın yeni yıla kendini yeni bir görünüm ile aynı zamanda hazırlamış olur. Yaz sonrasında yıpranan cildin yenilenmesi için kış cilt bakımı ve bölgesel fazlalıklar için vücut mezoterapileri yine bu dönemde en sık tercih edilen medikal estetik uygulamalar arasında yer alıyor.

 

Gelişen sosyo-kültürel yapı ve iş yaşamında kıran kırana rekabetin yaşandığı kariyer basamaklarında ilerleyen erkek; gerek iş gerekse sosyal hayatında daha genç, dinamik ve yakışıklı görünebilmek için kişisel bakımına dikkat ediyor. Sonbahar kış döneminde erkekler; erkekte meme büyümesi problemi olan jinekomasti tedavisi, burun estetiği ve saç ekimini tercih ediyor.

 

Estetik cerrahi prosedürlerde hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gereken ince detaylar vardır. Kadın bedeni narin, seksi ve hoş görünüm ile detaylandırılırken; erkeklerde kaslı, sportmen, fit bir vücut planlaması ile çalışma yapılır. Keza burun estetiği ameliyatlarında da erkeğin kadına nazaran daha kemikli olan yüz hatlarının tamamı bir bütün olarak değerlendirilir ve bu doğrultuda ameliyat gerçekleştirilir.


Yayınlanma: 25/09/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90