Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon


Lazer epilasyon uygulamasının sadece kadınlara özgü bir işlem olduğu düşüncesi birkaç yıl öncesine kadar yaygındı.  Erkek lazer epilasyon uygulaması yakın bir tarihe kadar vücut geliştirme, futbol basketbol yüzme gibi spor dallarındaki profesyoneller ve dansçılar gibi azınlık bir grup erkeğin ilgisini çekiyordu. Günümüzde ise erkekler artık her yaşta daha bakımlı ve kozmetik bir görünüme sahip olmak istiyor. Bu nedenle de erkekler istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini tercih ediyor.

 

Erkeklerde lazer epilasyon tercihleri vücudun bazı bölgeleri için tamamen istenmeyen tüylerden kurtulmak ya da bazı bölgelerde kıl yoğunluğunun yarattığı estetik kaygı ile yoğunluğun azaltılması şeklinde geliyor.

 

Erkekler, lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara göre büyük avantaja sahiptir. Kalın kıl köklerine sahip olan erkekler, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilenir, dolayısıyla işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapar.  Buna bağlı olarak erkek hastaların tedaviye hızlı cevap verdiği söylenebilir.

 

Lazer epilasyon ile kıl kökü imha edilirken bölgede oluşan ısı etkisi kıl köklerindeki hücrelerde tahribata da yol açar. Dolayısıyla kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya dönüşürken kılın kök hücresinin tekrar büyümeyecek şekilde tahrip ederek kapanmasını sağlar. Lazer epilasyon işlemi sırasında cihazlardaki soğutma teknolojisi sayesinde dayanılmaz bir acı ağrı hissedilmez. Lazer epilasyonda lazer ışınının kıl kökünde yapmış olduğu tahrip edici etki seans sayıları arttıkça kendini gösterecektir.

 

Erkek lazer epilasyon uygulamasında ilk uygulama öncesinde seans ve süre konusunda kesin konuşabilmek yine de mümkün değildir. Seans sayısı ve süre; kıl yapısı, cilt, kullanılan cihaz ve uygulama yapılan alana göre değişiklik gösterir. Önemli olan seansların düzenli gitmesine riayet etmektir.  Erkeklerde kıl yoğunluğunu ortalama 6 – 8 seansta azaltmak mümkündür. Tatmin edici sonuç almak için 8 seanstan fazlası gerekebilir. Erkek lazer epilasyonunda erkeklik hormonu nedeniyle sıfır kılsızlık yani %100 sonuç beklenmemelidir. Makul derecede azalma kabul edilir bir sonuçtur. Genellikle %70 - 85’lere varan sonuçlar başarılı sonuç olarak nitelenebilir. Tekrar büyüme olsa bile, oluşacak olan tüyler zayıf, açık renkli ve estetik açıdan önemli olmayan tüylenme şeklinde olur.

 

Erkek lazer epilasyonda uygulama yapılabilen bölgeler; sakal hattı yanak ve boyun, kaş arası, kulak, favori, ense, omuz, kollar, göğüs, karın, sırt bölgeleridir. Merkezimizde erkek lazer epilasyonda kemer üstü bölgede işlem yapılabilmektedir.


Erkek Lazer Epilasyon için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 28/05/2018

0541 241 94 90