Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu fiyatları

Dudak Dolgusu


Yüzyıllardır dolgun dudaklar kadınlığın önemli simgelerinden biridir. Yüz genelinde üst yüzde ilk dikkat çeken yer gözler iken, alt yüzde de ilk dikkat çeken alan dudaklardır. Doğuştan yapısal olarak dudaklar ince olabildiği gibi; zaman içerisinde yaş alma, menopoz gibi etkenlerle hacim kaybederek ince ve düz bir görünüme de ulaşabilir. Ayrıca yüzün dış yapısındaki görünümü destekleyen çene kemiği ve alt bağ dokularda oluşacak deformasyonlar ile yaşanabilecek diş eksiklikleri de dudakların görünümünü etkileyebilmektedir.

 

Gerek yaşlanma ya da yaşanan deformasyonlar, gerekse yapısal sebeplerle ince olan dudakları dolgunlaştırmak dudakları kalınlaştırmak dudak dolgusu işlemi ile mümkündür. Estetik dudak dolgusu cerrahi yada cerrahi dışı enjeksiyon dediğimiz yöntemler ile mümkün olabilmektedir. Ameliyat ile dudak dolgunlaştırmada yapay malzemeler kullanılabildiği gibi kişinin kendi yağ dokusu ya da diğer bağ dokusu elemanları kullanılarak dolgunlaştırma da yapılabilmektedir.  Dudağa yağ enjeksiyonu yapılacaksa vücudun herhangi bir bölgesinde (karın, basen, kollar, uyluk vb bölgeler) bulunan yağ stoklanmaları yağ emme denilen liposuction yöntemi ile alınır ve alınan yağ dokuları özel işlemlerden (yıkama, süzme veya santrifüj gibi işlemler) geçirilerek lipofilling enjeksiyonu yardımıyla dudağa enjekte edilerek hacim sağlanır.

 

Dudakların estetik görünümünde düzenleme için en sık tercih edilen cerrahi dışı yöntem ise hyalüronik asit içeren preparatlardır. Bu dudak dolguları aslında vücudumuzda normalde bulunan ve yaşla birlikte azalan hiyaluronik asit içeriğinden oluşmaktadır.

 

Dudak dolgusu herkese aynı standartlarda uygulanmamalı kişiye özel olmalıdır. Dudak yapısı kişinin genleri ile kendine has yapıda belirlenmiştir. Yüz anatomisi göz önüne alınarak yüz öğelerinin açı ve oranları çerçevesinde uygulama yapmak doğal sonuçlar için önemlidir. Dudakları dolgunlaştırmak için yapılacak işlem öncesi hekim ve hasta varılmak istenilen sonucu detaylı görüşmelidir. Sonuç itibariyle dudak dolgusu uygulaması sonrasında dudaklar biçimli ve dolgun olacak fakat tamamıyla büyük bir değişiklik olmayacaktır.

 

Dudak dolgusu ortalama 20 dakika süren bir uygulamadır. Estetik uygulamalar arasında dudak dolgusu sonucun hemen görüldüğü işlemlerden biridir. Uygulamadan hemen sonra dudaklarda hacim artışı görülür. Birkaç gün sonra sonuçlar daha iyi olur. Hafif morarma çok nadir görülse de birkaç gün içerisinde kaybolur.  Dudak bölgesinin hareketli bir bölge olması bu alanı biraz daha dezavantajlı kılar. Dudak için özel olarak üretilmiş dolguların uygulamada kullanılması ortalama 6 ay ila 1 yıl kalıcılık etkisi gösterir. Hyalüronik asit içerikli dolgu uygulamalarında her uygulama sonrasında bir miktarı kalır ve düzenli yapılacak uygulamalarla dolgunun kalıcılık süresi uzayabilmektedir.


Dudak Dolgusu için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 28/05/2018

0541 241 94 90