Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Dolgu
Dolgu fiyatları

Dolgu


İlerleyen yaş ve yer çekiminin etkisiyle yüz bölgesinde deformasyonlar görülmeye başlanır. Özellikle 30’lu yaşlar itibariyle bu deformasyonlar artarak devam eder. Yaş ilerledikçe cildin temel yapı taşlarından biri olan hyalüronik asit içeriği azalır. Bu azalma cildin su tutma kapasitesini düşürür. Su tutma kapasitesi düşen ciltte kolajen ve elastik lifler kırılmaya, eskimeye başlar.  Bu döngü doğal cilt yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Gün içerisinde kullanılan yüz mimikleri (kaşları çatmak, gülmek, gözleri kısarak bakmak vb.) çizgilerin oluşmasına katkıda bulunur. Alkol, sigara kullanımı ve kirli hava gibi çevresel faktörlerle yaşlanma süreci hızlanabilir.

 

Yüzün kırışık ve çökük görüntüsünü düzeltmek için kullanılan dolgu maddeleri çizgilerin olduğu kıvrımların altına enjekte edilerek uygulanmaktadır. Günümüzde bu amaçla en çok hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu madde, derinin temel elemanlarından biridir ve kırışıklığın altına enjekte  edildiğinde su toplayıp şişerek oradaki oluklaşmanın kaybolmasını sağlamaktadır. Diğer bir bakış açısıyla aslında kırışıklıkları yok etmek için ciltte daha önce var olan ve belli sebeplerle azalan maddenin yerine konulması söz konusudur.

 

Hyaluronik asit içerikli dolgunun en çok kullanıldığı bölge yüz bölgesidir. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri sadece kırışıklıkların giderilmesi amacıyla değil, yanak ve elmacık bölgesi çöküklerinin düzeltilmesi, dudak kalınlaştırma ve dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Nazolabial  oluklar  (burun kenarından ağız kenarına inen çizgiler) ve marionette çizgileri (dudakların iki köşesinden çene hizası boyunca aşağı doğru inen kırışıklıklara verilen isim)  ile botoks ile giderilemeyen kırışıklıkların ortadan kaldırılması için estetik dolgu kullanılır. Estetik dolgu şikayet olan bölge ve/veya bölgelere ince bir  iğne yardımıyla uygun dozda enjekte edilir. Tek bir bölgeye yapılacak estetik dolgu uygulaması ortalama 15 – 45 dakika kadar sürer. Sonuç hemen görülür. Dolgu uygulaması sonrasında kişi sosyal hayatına dönebilir. Hyaluronik asit içerikli dolgunun kalıcığı 6-18 ay arasında değişir. Sonrasında uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir.

 

Dolgu maddesi olarak kendi vücudunuzdan alınacak yağ da kullanılabilir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) başlığı altında bulabilirsiniz.

Dolgu için Sık Sorulanlar

Kırışıklıklar ve çizgiler neden oluşur ?
Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına katkıda bulunurlar. Sigara içmek ve kirli hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırırlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık olarak kullanılan işlem dolgu tedavisidir.
Dolgu hangi kırışıklıkların tedavisinde kullanılır?
Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir. Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde, mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Yüzde etkili ve sağlıklı bir şekilde çok daha genç bir görünüm elde edilebilmektedir. Genellikle burun seviyesinin üstündeki kırışıklıklara Botox uygulanırken, burun seviyesinin altındaki kırışıklık tedavilerinde dolgudan yararlanılır.
Dolgu maddeleri en çok hangi bölgelere uygulanır?
Dolgu maddeleri yüzdeki mimik kırışıklıklarının hemen tamamına uygulanabilmektedir. Burun, dudak ve dudak kenarındaki çizgilere, dudaktan aşağıya inen “kukla çizgilerine” yapılan uygulamalar başı çekerken, dudak dolgunlaştırma ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yanak çöküklerinin giderilmesi amacıyla yapılan uygulamaların sayısı da oldukça fazladır.
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin etkisi ne kadar sürer?
Bu dolgu maddelerinin ortalama 6-18 ay kalıcılık süresi vardır. Sonrasında tekrarlamak gerekebilir. Yağ enjeksiyonu gibi kalıcı dolgu maddelerinin kalıcılık süresi ömür boyu devam eder.
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanım alanları neresidir?
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri sadece kırışıklıkların giderilmesi amacıyla değil, yanak ve elmacık bölgesi çöküklerinin giderilmesinde, dudak kalınlaştırma ve dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin uygulama süresi ne kadardır?
Tek bölgeye yapılacak uygulama ortalama 15-30 dakika kadar sürer.
Dolgu uygulamasında ağrı hissedilir mi?
Kişiyi olumsuz etkileyecek bir ağrı acı oluşmaz. Bazı uygulamalarda lokal anestezi uygulanabilir.
Hyaluronik asit içerikli dolgu uygulamaları günlük hayatı etkiler mi?
Uygulama sonrası rahatlıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Dolgu için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90