Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği
Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği fiyatları

Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği


Yüzümüzde ilk bozulmaların başladığı yaşlılık belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yer göz kapakları ve çevresidir. Göz kapaklarında genetik veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, insana yorgun ve daha yaşlı bir ifade verir. Genellikle göz kapağı ve göz çevresi estetiğine ihtiyaç; orta yaşlar ve üzerinde ortaya çıkar. Bazen genç yaşlarda da genetik faktörlere bağlı olarak erken görülebilir. Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve kaş ile birlikte aşağıya doğru sarkma olur. Alt göz kapaklarında ise, deride sarkma, kırışıklık ve gözaltı torbalarında belirginlik oluşabilir. Bu oluşumları engellemek için göz kapağı ve göz çevresi estetiği yapılır.

Göz küresinin üst ve alt bölümünde yer alan yağ yastıkçıklarının önünde bulunan ve perde fonksiyonu gören ince zar şeklindeki faysa dokusunun gevşemesiyle bu yağ yastıkçıkları dışarı doğru bombeleşerek hem üst hem de alt göz kapaklarında torbalanma tarzında estetik görünüm bozuklukları oluşur. Aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, heredite (kalıtımsal), derinin kişisel özellikleri ve uygun olmayan beslenme alışkanlığı gibi bir takım faktörler bu tablonun ortaya çıkışını hızlandırır. Var olan bu tablo kişinin yorgun, bitkin, olduğundan daha yaşlı ve mutsuz görünümüne sebep olur. Bakışlar daha yorgun ve karamsar bir ifade arz edebileceği gibi sarkan üst göz kapağı derisinin görüş alanını engellemesi bile söz konusu olabilir.

Konu üst göz kapağı estetiği, alt göz kapağı estetiği ve göz çevresi estetiği olarak bütünsel yaklaşımla ele alındığında tatminkâr sonuçlar elde etmek mümkündür. Üst göz kapağında bağ ve kas dokusu onarımıyla fazla deri; alt göz kapağında fazla yağ miktarı ve deri alınır. Estetik Plastik Cerrahinin kaidelerine dayanarak yapılan özel dikişler ile iz belirgin olmayacak şekilde operasyon tamamlanır. Göz kapağı estetiği ile birlikte ihtiyaç varsa kaş kaldırma, alın germe ve yüz germe operasyonları da yapılabilir.

Üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ve torbalanmalar belirginleşmeye başlamış olan ve 35–40 yaş üzerindeki kişiler blefaroplasti operasyonu için adaydırlar. Başka ciddi sağlık problemi olanlar ile hipertansiyon, diyabet ve koroner kalp hastalığı bulunanlarda bu ameliyata karar verirken çok ihtiyatlı olmak gerekir.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) ehil ellerde yüz güldürücü sonuçlar veren göz ve göz çevresi gençleştirme operasyonudur. Göz kapağı ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır. Operasyon esnasında hasta acı ağrı duymaz. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 3–5 gün arasında dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatması tavsiye edilir.

Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90