Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Somon DNA Tedavisi fiyatları

Somon DNA Tedavisi


Kollajen ve elastik lifler zaman ve çevresel faktörlere bağlı olarak parçalanır. 30 yaş sonrasında her yıl yüzde bir kollajen kaybı yaşanır. Vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir. Sonuç olarak; cilt kalitesi düşer; elastikiyeti azalmış, mat ve kuru cilt görünümü belirginleşir. Cansız ve ışıltısız görünen cildin daha canlı, daha pürüzsüz, ifade kaybı yaşamadan geri kazanılmasının etkili ve güvenilir yollarından biri de Somon DNA tedavisidir.

 

DNA Somon Mezoterapisi içeriğindeki saf hyalüronik asit ve somon balığı sperminden elde edilen DNA moleküllerinin cilt altına enjekte edilmesiyle ciltte hücre yenilenmesi sağlanır.  Somon DNA tedavisi ciltte hızlı bir gençleştirme ve canlandırma etkisi yaratır. Çünkü Somon DNA tedavisi içeriği vücudun eksilen ve yerine takviyesi gereken doğal elemanlarıdır. Temelde hyalüronik asit cilt bağ dokumuzun temel maddesi ve nem dengesini sağlayan etkendir; somon balığı sperminden elde edilen DNA molekülleri de insan DNA’sıyla benzer yapıya sahip hücre yapımına destek polinükleotid olarak adlandırılan destek maddedir. Somon DNA somon balığı sperminden %95 saflıkla üretilir.

 

Cildin kaybettiği nemin yeniden kazandırıldığı tedavi prosedürü sayesinde yeni kırışıklıkların önlenmesi sağlanır. Bu tedavi ile stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırılabilir.

 

Somon DNA’nın cilde verdiği parlak ve aydınlık görünüm yanında, cildin sıkılaşması, elastikiyetinin artması ve nem kazanması da önemli etkileridir. Ciltteki temel yapı taşı olan çoğu vitamin ve protein ihtiyaçlarını sağlayan Somon DNA tedavisi, doğal onarım yapan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir.

Somon DNA Tedavisi için Sık Sorulanlar

Somon DNA İçeriği Nedir?
Somon DNA içeriğinde saf hyalüronik asit ve somon balığı sperminden elde edilen DNA molekülleri mevcuttur.
Somon DNA Tedavisi Nedir?
Temelde hyalüronik asit cilt bağ dokumuzun temel maddesi ve nem dengesini sağlayan etkendir; somon balığı sperminden elde edilen DNA molekülleri de insan DNA’sıyla benzer yapıya sahip hücre yapımına destek polinükleotid olarak adlandırılan destek maddedir. Zamanla yıkım yaşayan cildin gençleştirilmesi ve onarılması için Somon DNA cilt altına enjekte edilir. Ciltteki temel yapı taşı olan çoğu vitamin ve protein ihtiyaçları karşılanmış olunur.
Somon DNA Tedavisi Nasıl Yapılır?
Tedavi öncesi lokal anestezik krem uygulaması yapılır. Somon DNA çok küçük iğnelerle neredeyse ağrısız bir şekilde cilt altına enjekte edilir.
Somon DNA Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?
Tedavi uygulanacak bölgede enfeksiyon varsa; kişi hamile ise Somon DNA tedavisi uygulanmaz.
Somon DNA Tedavisi Hangi Sorunları Çözer?
Stres, hava kirliliği, sigara, alkol, güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltte bıraktığı olumsuz etkileri ortadan kaldırır. Cildin zaman içerisinde kaybettiği nem dengesini yeniden sağladığı için cilt daha sağlıklı, parlak, genç ve ışıltılı görünür. Ciltteki yüzeysel lekeleri açar, gözenekleri daraltır.
Somon DNA Tedavisinin Avantajları Nelerdir?
Her mevsim uygulanabilir bir tedavi olması avantajdır.
Somon DNA Tedavisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?
Somon DNA tedavisinde her uygulamadan sonra ciltte biraz daha canlılık gözlemlenir. Somon DNA uygulaması sonrasında hastalar her sabah daha parlak ve aydınlık bir ciltle uyanırlar. Hücre yenileyici olan somon cildin kollajen, elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur, elastikiyet kaybını azaltır. Başta göz çevresi olmak üzere kırışıklıkları hafifletir. Somon DNA makyajsız da ışıldayan bir cilt görünümü sunar. Cildin ihtiyacına bağlı olarak uygulanacak 3 – 4 seanstan sonra kesin etkileri görülür.
Somon DNA Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Tedavi prosedürünün kalıcılığı ortalama 8 ay – 1 yıl kadardır.
Somon DNA Tedavisi Kaç Seans Uygulanır? Seans Aralıkları Ne Kadardır?
Cildin ihtiyaç durumuna bağlı olarak 1-3 hafta aralıklarla uygulama yapılır. Somon DNA Tedavisinde optimal sonuç için 4 seans uygulama gerekir.


Güncelleme: 20/11/2018

0541 241 94 90