Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Dermaroller fiyatları

Dermaroller


Dermaroller silindir şeklindeki plaka üzerinde son derece ince paslanmaz çelikten olan iğnelerle çevrelenmiş döner başlıklı bir alettir. İğnelerin tasarımı ve özelliği, cilt yüzeyinde açılacak kanalların derinliği ve dolayısıyla işlemin etkinliğini sağlar.

 

İşlem öncesi temiz cilde lokal anestezik bir krem sürülür uygun bir süre bekletilerek anestezi sağlanır. Daha sonra antiseptik bir solüsyonla temizlenip uygulama için seçilen bölgede dermaroller aleti özel bir teknikle derinin ikinci alt tabakasında yer alan dermise belirli sayıda mikro kanallar açması için cilt üzerinde tarama yapılır. Demaroller işlemi sonrası hemen uygulanan özel ürünler açılan mikro kanallar ile cildin ihtiyacını sağlayacak etken maddenin istenen derinliğe kadar iletilmesini sağlar.

 

Dermaroller ile tedavide istenilen sonuçların görülebilmesi için 4-6 hafta aralıklarla ve çok sayıda iğnelemeye ihtiyaç vardır. Dermaroller tedavisiyle deride mikro kanallar açmak ve ardından yara iyileşmesi ile ince deri çizgilerini sıkılaştırmak veya deri üzerindeki skarları (akne izi, strialar, yanık izi vb.) azaltmak amaçlanır. Ayrıca topikal kozmetiklerin ve / veya büyüme faktörleri, vitaminler, peptidler ve kök hücrelerin emilimi sağlanır. Dermaroller tedavisi sonrası derimize hacim ve dolgunluk veren elastin, kollojen ve hyalüronik asit üretimi artar bunun sonucu deri yüzeyinde, dokusunda ve renginde düzelme olması beklenir.

 

Dermaroller;

  • Yaşlı ve yıpranmış cildin hücrelerini yeniler,

  • Cildin ihtiyacı olan bütün ürünlerin daha hızlı etki göstermesini sağlar,

  • Kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklıkları önler,

  • Ölü hücrelerin atılmasını sağlar cilt daha hızlı yenilenir,

  • Cildin yüzeyine sürülen ürünlerin doku altında daha etkili olmasını sağlar,

  • Yaşlanma etkilerini yok eder,

  • Deri çatlaklarını azaltmaya yardımcı olur,

  • Selülit oluşumunu önler,

  • Sivilce izlerini ve cilt lekelerini yok etmek için kullanılan kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlar.

 

Dermaroller tedavisinin etkinliği için genellikle birden çok sayıda seansa ihtiyaç olur. Bazı durumlar da ise istenen kozmetik düzelme için başka ek tedavilerle (PRP,mezoterapi, lazer, dolgu, botoks vb.) birlikte kullanılması daha iyi sonuç verebilir.Güncelleme: 01/02/2019

0541 241 94 90