Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling)
Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) fiyatları

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling)


Lipofilling (yağ enjeksiyonu) ; vücut hatlarını düzeltmek, yüzdeki yaşlılık çizgilerinin belirginliğini azaltmak, dudakları dolgunlaştırmak, zayıf yüzlere daha dolgun bir görüntü kazandırmak ve yüz asimetrilerini gidermek amacıyla bir bölgeden alınan yağ dokusunun başka bir bölgeye dolgu yapmak amacıyla enjekte edilmesidir.

 

Lipofilling (yağ enjeksiyonu) doku hacmi azalmış bölgelere uygulandığında, uzun ömürlü, doğal görünümlü tatminkar sonuçlar almak mümkündür. Yağ enjeksiyonu (lipofilling) işlemi güvenlidir, kişinin kendi dokusu kullanıldığından alerjik reaksiyon gelişmez veya reddetme gibi bir durum oluşmaz.

 

Doku hacmi azalmış bölgeye yapılacak yağ enjesiyonu (lipofilling) için yağlar vücudun belirli bir kısmından alınarak özel bir işlemden geçirilir. Enjeksiyon için kullanılacak yağlar liposuction veya direkt kesiler ile alınabilir. Lipofilling için kullanılacak yağlar genellikle karın, bel veya uygun olan herhangi bir bölgeden alınır. Yağ alınan bölgede genel bir liposuction ameliyatı yapılmıyorsa; incelme olmaz, alınan yağ miktarı küçük olduğundan yağ alınan bölgede değişik bir fark görülmeyecektir.

 

Lipofilling işlemi genellikle yüz bölgesinde; dudaklara, burun kenarından dudak köşesine uzanan kıvrıma, alt göz oluğuna, elmacık kemik bölgesine  veya alın çizgisi bölgesine özel uçlarla enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu yüz bölgesinin yanı sıra; bacak estetiği ve genital estetik operasyonlarında da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Lipofilling tek başına uygulanabildiği gibi diğer operasyonlarla birlikte kombine edilerek de uygulanabilir.

 

Düzenli olarak kullanılan ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bu  bilgi operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir. Girişim yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lipofilling lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Yağ enjeksiyonu (lipofilling) sonrası hastanede kalmayı gerektirmez. Genellikle aynı gün taburcu olunur.  Yapılacak işlemin büyüklüğüne göre sosyal yaşama bir iki gün içerisinde rahatlıkla dönülebilir.

 

Yağ enjeksiyonu yapılan bölgede az miktarda şişlik, morarma, uyuşukluk olabilir. Bu durum genellikle 7–10 gün içinde kendiliğinden geçer. İlk altı ay içerisinde enjekte edilen yağın yaklaşık yarısı emilir. Kalan kısım ise kalıcıdır. Yağ uygun teknik ve aletlerle alındığında ve yine uygun teknik ile hacim kazandırılmak istenilen bölgeye enjekte edildiğinde kalıcılık durumu kişinin vücut yapısına da bağlıdır. Bu nedenle istenilen sonucun elde edilmesi için birkaç kez tekrar gerekebilir.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Videoları


Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90