Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Işık Dolgusu
Işık Dolgusu fiyatları

Işık Dolgusu


Cildi oluşturan katmanların her biri ışığı farklı şekilde emerek yansıtır. Işık; cilde vurduğunda yansıma cildin parlaklığı olarak algılanır. Fakat bu parlaklık yaşın ilerlemesiyle yerini mat bir görünüme ve gölgelere bırakır.  Aynı zamanda yaşın ilerlemesi ile ciltteki deri kalitesinin ve düzgünlüğünün bozulmasıyla; ciltte sarkmalar ve derin çizgiler oluşur. Gözaltı torbaları ve morlukları ise genetik sebeplerle gelişebildiği gibi düzensiz uyku, sağlıksız yaşam ve yorgunluk ile de oluşabilir. Cildin mevcut bu tablosu; kişiyi daha yaşlı ve yorgun gösterir, kişi bu oluşumdan rahatsızlık duyar.

 

Işık dolgusu mezoterapi ve dolgu özelliğini bir arada bulunduran, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm sağlayan bir dolgu türüdür. Bu dolgu tüm yüz, göz altı, boyun, dekolte hatta ellere bile uygulanabilmektedir. Gözaltına yapılan ışık dolgusu ile gözaltı halkalanmaları ve torbalarını, aynı zamanda alt göz kapağı morluğunu azaltmak mümkündür. Yüzün geneline uygulanacak ışık dolgusu ile ise; deri altında kollajen ve elastik yapımının uyarılması sağlanır. Bu cilde taze bir görünüm sağlar ve uygulama öncesinde yüzde oluklaşmalar var ise bu bölgeler daha dolgun bir görünüm kazanır.  

 

Amaç derin nemlendirme yaparak cildin ışığı tekrar yansıtma özelliğini cilde kazandırmaktır. Işık dolgusu uygulandığı bölgede çukurlaşmaları doldurduğu gibi cilt altı dokuda onarıma da destek vererek cildin ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Doğal görünümü bozmadan gençleştirme özelliği mevcuttur. Uygulamanın yapıldığı bölgede içeriğindeki yenileyici kompleks ile cildin gençleşmesini de sağlar. Ayrıca içeriğinde bulunun anestezik madde, uygulama esnasında kişinin daha az acı hissetmesini sağlar.

 

Işık dolgusu uygulaması sonrasında etkileri hemen görülmeye başlar. Uygulama yapılan bölge ve/veya bölgeler daha aydınlık ve pürüzsüz görünür. Yüzün genel görünümünden şikayet edilen problemler ışıltı ile kamufle edilmiş olur. Yalnız bazı vakalarda tek seans yeterli olmayabilir. Bu tip durumlarda hastanın durumuna göre ilk seans sonrası bir miktar rötuş uygulaması gerekebilir ya da 1 ay ara ile yapılacak 3 idame kürü ile bu hastalarda daha iyi sonuçlar almak mümkündür.

 

Işık dolgusu gelişim çağını tamamlamış kadın ve erkek hastalara uygulanabilir. Gebelik ve emzirme sürecinde olan bayanlarda uygulama yapılmaz.

 

Işık dolgusu sonrası elde edilen sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir. Uygulama yapılan kişinin deri yapısı ve ten rengi gibi özelliklerine bağlı olarak gelişen bir kalıcılık sürecinden bahsedilebilir. Her dolgu uygulamasında olduğu gibi ortalama 6 – 8 aylık bir süre kalıcıdır, diyebiliriz. 

Işık Dolgusu için Sık Sorulanlar

Işık dolgusu nedir?
Işık dolgusu dolgu ve mezoterapi özelliğini bir arada bulunduran cildin yaşa bağlı olarak kaybettiği ışığı yeniden kazandırmak için yapılan yeni konsept bir dolgu türüdür.
Hyalüronik asit nedir?
Hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan bir maddedir ve cildin temel elamanlarından biridir. Hyalüronik asit ciltte hücre büyümesi ve yenilenmesinde etkin rol oynar. Genç yaşlarda cildi gergin tutan hyalüronik asitin yaşın ilerlemesi ile vücuttaki üretimi azalır. Bu sebeple yaşlanmadın doğal belirtisi olan kırışıklıklar ve çöküntüler ciltte belirginleşmeye başlar. Belli bir yaştan sonra yaşlanmanın etkilerini azaltmak için takviye gerekir. Hyalüronik asit kırışıklığın ve /veya çöküntünün altına enjekte edildiğinde su toplayıp şişerek oradaki oluklaşmanın kaybolmasını sağlamaktadır.
Işık dolgusunun içeriğinde neler vardır?
Işık dolgusunun içeriğinde hyalüronik asit, lidokain (anestezik madde) ve yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin vardır. Diğer dolgu maddelerinden farkı da bu yenileyici kompleks özelliğidir.
Işık dolgusu neden yapılmalıdır?
Hyalüronik asit, cildin temel yapı taşı olan olmazsa olmaz bir maddedir. Genç yaşlarda cildi gergin tutan hyalüronik asitin yaşın ilerlemesi ile vücuttaki üretimi azalır. Bu maddeyi tükettiğiniz bir takım gıdalarla alabilirsiniz ancak yeterli olmaz. Cildin yaşlanma belirtileri olan kuruluk, çöküntü ve kırışıklara karşı dışarıdan takviye edilmelidir. Işık dolgusu içerinde hyalüronik asit ve cildi yeniden yapılandıracak olan amino asit, aktioksidan, mineral ve vitaminden oluşmaktadır. Işık dolgusu uygulaması sonrasında cilt kalitesinde ve düzgünlüğünde gözle görülür fark sağlanır.
Işık dolgusu hangi bölgelere uygulanabilir?
Işık dolgusu tüm yüz, göz altı, boyun, dekolte hatta ellere bile uygulanabilir. Mini enjeksiyonlarla işlem yapılır.
Işık dolgusunun etkileri ne zaman görülür?
Işık dolgusu uygulaması sonrasında etkileri hemen görülmeye başlar. Işık dolgusunun uygulanmasından 1 hafta sonra etkiler çok daha belirginleşir. 1 ay ara ile yapılacak 3 idame kürü ile daha iyi sonuçlar almak mümkündür.
Işık dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?
Işık dolgusunun kalıcılığı ortalama 6-8 ay civarındadır. Sürenin tamamlanmasından sonra tekrar uygulama gerekir. Uygulama tekrarındaki artış ile kalıcılık süresi artar ve şikâyetlerde azalma görülür.
Işık dolgusunun yan etkisi var mıdır?
Mini enjeksiyonlar nedeniyle nadiren şişlik, morarma görülebilecek yan etkilerdendir. Ancak bunlar 3 – 5 gün içerisinde ortadan kalkacak yan etkilerdir.
Işık dolgusu kimlere uygulanamaz?
İleri derecede sarkma ve kırışmanın yaşandığı bir cilt yapısında ışık dolgusu etkili olmaz. Böyle bir durumda tedavi cerrahi prosedür olacaktır. Gebelik ve emzirme sürecinde olan bayanlarda da uygulama yapılmaz.

Işık Dolgusu için Fiyat İste

Güncelleme: 01/04/2017

0541 241 94 90