Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Yüz Germe ve Gençleştirme Dolgusu
Yüz Germe ve Gençleştirme Dolgusu fiyatları

Yüz Germe ve Gençleştirme Dolgusu


Kendine güvenin devamlılığı, geleceğe mutlu ve umutlu bakabilmenin sırrı güzel görünmekten geçer. Kadın ve / veya erkek fark etmez herkes daha genç ve güzel görünme isteğindedir.  

 

Yaş alımı devam ederken cildimizdeki değişimleri aynada takip eder ve gençlik günleri ile mutlaka karşılaştırırız. Genç ve dinamik bir yüzün en belirgin özelliği kesin bir cilt hattı ile sağlıklı canlı görünümdür. Yaşlandıkça cildin doğal nem dengesi bozulur; yüz elastikiyetini yitirir, net olan hatlarını bu nedenle kaybetmeye başlar. Başta kendimiz olmak üzere sosyal çevremizdeki kişiler farklı farklı kendini gösteren yaşlanma belirtilerini en iyi gözlemleyenlerdir.

 

Uzun yıllardır plastik cerrahide kullanılan kalsiyum kristalleri ile sudan elde edilen bir jel içeren gençleştirme dolgusu FDA onaylı olması sebebiyle güvenilir dolgu türlerinden biridir. FDA onaylı olan Radiesse; yeni nesil bir dolgu olup, kalıcılığı hyalüronik asite göre biraz daha uzundur. Bu dolgunun kalıcılığı ortalama 18-24 ay kadardır.

 

Uygulama yapılan bölgede dolgunluk hemen sağlanırken; bu hacim etkisinin yanında aynı zamanda cildin doğal kollajen uyarımını da tetikler. Dolgunun uygulandığı bölgedeki kollajen uyarımını cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır. Elde edilen sonuçlar doğaldır ve daha genç bir görünüm etkisi sağlanır.

 

Yüz germe ve gençleştirme dolgusu hidroksiapatit adı verilen ve aslında kemik yapısında yer alan bir maddenin yumuşak dokularda kullanılabilen bir formudur. Yanak çizgileri, elmacık kemiği ve çenede etkin kullanılabilen dolgu yoğun ve büyük partiküllüdür. Bu nedenle de gözaltı, dudak ve dudak ince çizgileri ile iki kaş arasında uygulama yapılmaz. Yüzeyel uygulanması halinde deri altında sertlik oluşur ve ele gelir. Yüzde derin plana enjekte edilmelidir.

 

Bu dolgu; derin kırışıklıkların tedavi edilmesi, cilt germe ve kontur verme amaçlı olarak etkin şekilde kullanılmaktadır. Radiesse dolgunun uygulama alanları; yanak bölgesinde ve yüzün genelinde dolgunluk sağlamak, çene ucunu dolgunlaştırmak ve çene konturunu düzeltmek, nazolabial çizgiler denilen gülme çizgilerinin giderilmesi, dudak çevresindeki çizgiler, burun sırtının düzeltilmesi (uygun vakalarda ameliyatsız burun estetiği), el kırışıklıklarının giderilerek gençleştirilmesidir.

 

Uygulama hasta için kolay ve kısa süren bir işlemdir. Mikro enjeksiyonların kullanıldığı gençleştirme dolgusu alt deri içine (derin doku) enjekte edilerek uygulanır. Tedavi öncesi test uygulaması gerekmez; FDA onaylı olduğundan kullanımı tamamıyla güvenlidir. Gündelik hayatı olumsuz etkilemez, uygulama sonrasında normal aktivitelerinize hemen dönüş sağlayabilirsiniz. 

Yüz Germe ve Gençleştirme Dolgusu için Sık Sorulanlar

Yüz germe ve gençleştirme dolgusu nedir?
Yüz bölgesindeki hafif ve orta düzeydeki kırışıklıkların cerrahi dışı mikro enjeksiyon yöntemi ile düzeltilmesine yardımcı olan bir dolgudur. Radiesse cilde hacim verirken cilt üzerinde germe, sıkılaştırma ve gençleştirme etkilerini de sağlar.
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu için uygun adaylar kimlerdir?
Kozmetik dolgu maddesi olan radiesse tedavisi için adaylar, yüz yaşlanmasına ilişkin belirgin bulgular gösteren kişilerdir. Aday olan kişilerde belirgin gülümseme çizgileri, marionet çizgileri ve diğer yüz kırışıklıkları için tedaviye ihtiyaç vardır. Uygun olan hasta profilinde ameliyatsız burun estetiği (burun sırtı hattının düzeltilmesi), yüzün genelinde dolgunluk sağlamak, çene ucunu dolgunlaştırmak ve çene konturunu düzeltme etkilerine sahiptir. El gençleştirme sağlayan bir dolgudur.
Yüz germe ve gençleştirme dolgu tedavisi kaç yaşında yapılabilir?
Tedavi için adaylar genellikle 35-55 yaşları arasında olup hafif ve orta derecede yüz yaşlanmasına sahiptir. Aşırı yaşlanma belirtileri yaşayan hastalar için yüz germe veya diğer cerrahi seçenekler daha uygun olabilir.
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu – radiesse tedavisinin yan etkisi var mıdır?
Tecrübeli ellerde uygulandığında güvenilir bir dolgudur. Tedavi öncesi test uygulamasıgerekmez; FDA onaylı olduğundan kullanımı tamamıyla güvenlidir. Dolgu yoğun ve büyük partiküllüdür. Bu nedenle de gözaltı, dudak ve dudak ince çizgileri ile iki kaş arasında uygulama yapılmaz. Yüzeyel uygulanması halinde deri altında sertlik oluşur ve ele gelir. Yüz bölgesinde derin plana enjekte edilecek alanlarda kullanılması gerekir.
Yüz germe ve gençleştirme dolgu ağrılı bir işlem midir?
Yüz gençleştirme ve germe dolgu uygulaması hasta için kolay ve kısa süren bir işlemdir. İçeriğinde olan lidokain maddesi işlem sırası ve sonrasındaki 1 saat içerisinde ağrıyı büyük oranda azaltır.
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu için kaç seans gereklidir?
Tek seans yeterlidir.
Yüz germe ve gençleştirme dolgu tedavisinin uygulama süresi ne kadardır?
Ortalama 30 – 45 dakika uygulama süresi vardır.
Yüz germe ve gençleştirme dolgusunun etkisi ne kadar sürer, kalıcılığı ne kadardır?
Uygulama yapılan kişinin yaşı, cildinin durumu, yaşam tarzı vb özelliklere bağlı olarak etki süresi değişmekte olup ortalama 18-24 ay kadar kalıcılık sağlar. Etkiler azaldığında devam kürü uygulamak gerekir.
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu – radiesse tedavisi uygulama alanları nerelerdir?
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu radiesse uygulama bölgeleri; Yanak dolgusu, Çene dolgusu, El gençleştirme, Gülme çizgilerine dolgu, Burun güzelleştirme, Ağız etrafı çizgileri, Elmacık kemiği dolgunlaştırma, Yüz dolgusu...
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu – radiesse ile hyalüronik asit içerikli dolgular arasındaki fark nedir?
Diğer kozmetik dolgu malzemeleriyle karşılaştırıldığında daha uzun ömürlü sonuçlar verir. Yeni doğal kollajen üretimini uyarır.
Yüz germe ve gençleştirme dolgusu – radiesse güvenli midir?
FDA onaylıdır. Yıllarca süren klinik çalışmalar ve bağımsız araştırmalar sonucunda bu dolgunun etkili olduğu kanıtlanmıştır. Mikrosferler doğal olarak vücutta bulunan bir madde olan kalsiyum hidroksilapatitten oluştuğu için bu dolgu enjeksiyonundan önce alerji testine gerek yoktur.

Yüz Germe ve Gençleştirme Dolgusu için Fiyat İste

Güncelleme: 02/05/2017

0541 241 94 90