Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Bacak Uyluk Germe Estetiği
Bacak Uyluk Germe Estetiği fiyatları

Bacak Uyluk Germe Estetiği


Vücut kontur şekillendirilmesinde vücut bölgeleri arasındaki genel orantılara dikkat edilerek değerlendirme yapılmalıdır. Vücuttaki simetriyi ve ahengi sağlayarak estetik bir görünüm sağlanması amacıyla bacak uyluk germe estetiği sıklıkla ihtiyaç duyulan operasyonlardan biridir.

 

Yaşlanma ile birlikte vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında, diziliminde, şeklinde bozulma ve derinin yağ tabakasında incelmeler meydana gelir. Yaş alma sürecinde bacaklarda deri elastikiyeti kaybı; yağ dokusunun azalması ve yerçekiminin de etkisi ile birlikte fiziksel değişimler gözle görülür bir hal almaya başlar. Bacak derisinin kasıklardan aşağı doğru sarktığı bu tabloya sık kilo alıp verme ve/veya fazla miktarda kilo verme gibi nedenler de eşlik ediyorsa gevşeme ve sarkma durumu kişi için daha sorunlu bir hal alabilir.  

 

Her estetik cerrahi prosedürde olduğu gibi bacak germe estetiği de kişiye özel planlama gerektirir. Bacaklardaki yağ dokusu kişilere göre farklılık gösterir. Bazı vakalarda yağ dokusu oldukça fazla iken bazı vakalarda ise yağ dokusu oldukça azalmış olabilir. Bu yüzden her hasta mevcut tabloya göre farklı değerlendirilir ve ameliyat tekniği buna göre muayene sonrası belirlenebilir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak, derinin yapısını, yumuşak dokuyu ve kaslarınızı kontrol ederek size en uygun çözümü önerir. Yapılan değerlendirme sonrasında ameliyat sonrası gelişecek yara izi ve yeri hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilebilir.

 

Bacak bölgesindeki dokular henüz diriliğini kaybetmemişse yani yoğun sarkma söz konusu değilse, liposuction ya da lazer liposuction ile bu sorun çözülebilir. Dokuda eğer sarkma varsa bu doğru bir teknik olmayacaktır. Bu durumda fazla yağ dokusu için liposuction – lazer liposuction ile birlikte deri sarkıklığı var ise mutlaka bacak uyluk germe ameliyatı kombinesi gerekir. Bacak germe operasyonunda fazla yağlar ile sarkmış deri beraber alınarak cilt eski gerginliğine kavuşur. Kesiler iç bacak veya kasık bölgesinde olacaktır.

 

Bacak uyluk germe ameliyatı hastane ortamında yapılması gereken bir operasyondur. Genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası klinikte bir gece yatış gerekebilir. Bacak germe estetiği sonrasında ağrı kesici ile ağrının hastayı rahatsız etmemesi sağlanır. Ameliyat sonrası için özel bir korse giymek gerekecektir. Uyluk germe ameliyatı sonrası bir hafta istirahat yeterli olur. 10 gün sonrasında dikişler iyileşecektir. İzin kızarık olduğu süreçte güneşe karşı dikkat etmek oldukça önemlidir. Yara iyileşme sürecine bağlı olarak ameliyat izi 1 aydan itibaren genellikle solmaya başlar, 1 sene sonra ise belirginlik kaybolur.Güncelleme: 24/05/2019

0541 241 94 90