Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Başparmak Duplikasyonu
Başparmak Duplikasyonu fiyatları

Başparmak Duplikasyonu


Başparmak yapılarının çift gelişimini ifade eder. Eğer bir yapı kök kısmında tek ve uç kısmına doğru ikiye bölünüyor olabilir veya tam iki parmak şeklinde olabilir. Başparmak duplikasyonlarının %50 kadarı parmağın ilk boğumunun duplikasyonu şeklinde görülür.

Başparmak duplikasyonlarında kemik, damar-sinir yapıları, eklemler, tendonlar, ligamentler, tırnaklar ve cilt değerlendirilerek tedavi planlanır. Tüm bu yapılar kullanılarak optimal rekonstrüksiyon yöntemi belirlenir.

Duplike yapıların büyüklükleri arasında belirgin fark varsa büyük ve fonksiyonel olanı korunup diğeri alınabilir. Her iki oluşum da eşit özelliklerde ise iç taraftaki korunur ve diğerine ait öğeler rekonstrüksiyon amacı ile kullanılabilir veya tamamen kesilerek alınabilir.

Polidaktili (Birden Fazla Parmak)
En sık el anomalilerindendir. Duplike olan parmakta yalnızca yumuşak dokular bulunabildiği gibi (Tip 1), kimi kemik yapılar da bulunabilir (Tip 2). Bazı hastalarda tüm parmak yapıları duplikasyon gösterebilir (Tip 3) ve bu parmaklar tümü ile işlevsel olabilir. En sık duplike olan parmak küçük parmaktır. Duplike olan yapılardan en elverişli olanlar kullanılarak işlevli bir parmak elde edilmeye çalışılır.


Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 22/08/2016

0541 241 94 90