Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Mikrodermabrazyon
Mikrodermabrazyon fiyatları

Mikrodermabrazyon


Mikrodermabrazyon; cerrahi dışı bir yöntem olup, derinin üst tabakasının kontrollü olarak aşındırıldığı, mekanik bir cilt soyma işlemidir. Mikrodermabrazyon cihazı başlığının metal aksamında cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller narin bir soyma işlemi yapar; ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilir. Anestezi gerektirmeyen mikrodermabrazyon tedavisi ağrısızdır ve yan etkisi yoktur. Yapılan işlemde cildin epidermis kısmına kontrollü hasar verilir ve bu sayede cilt altı dokular uyarılır. Cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaların uyarılması ile hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artış görülür. Mikrodermabrazyon ile; akne izleri, güneş hasarı, cilt lekeleri, siyah noktalar, ince çizgiler, cilt yüzeyindeki pürüzler tedavi edilebilmektedir. Uygulama sonrasında cilt parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Mikrodermabrazyonun tedavi amaçlı bu kullanımının yanı sıra sorunsuz ciltlerde yaşlanmayı önleyici bakım etkisi de sağlanmaktadır.  Uygulama 1 saat sürer. Birden fazla seans gerektirebilir. Mevcut cilt probleminin etkin çözümü için tedavi seans sayısı ile seans aralıkları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Mikrodermabrazyon için Sık Sorulanlar

Mikrodemabrazyon nedir?
Mikrodermabrazyon mekanik bir cilt soyma yöntemi olup; cilt yenileme ve cilt tedavileri amaçlı derinin üst tabakasının kontrollü olarak aşındırıldığı bir uygulamadır.
Mikrodermabrazyon nasıl yapılır?
Cildin epidermis kısmına kontrollü hasar verilmesi için cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller sayesinde narin bir soyma işlemi yapılır.
Mikrodermabrazyon ne işe yarar?
Mikrodermabrazyon uygulaması ile epidermis tabakasına kontrollü hasar verilerek cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaların uyarılır. Bu uyarım sayesinde cilt altı dokuda hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artış görülür. Mikrodermabrazyon ile; akne izleri, güneş hasarı, cilt lekeleri, siyah noktalar, ince çizgiler, cilt yüzeyindeki pürüzler tedavi edilebilmektedir. Uygulama sonrasında cilt parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
Mikrodermabrazyon tedavisi anestezi gerektirir mi?
Mikrodermabrazyon tedavisi anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır.
Mikrodermabrazyon yapılırken acı ve ağrı hissedilir mi?
İşlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez.
Mikrodermabrazyon uygulamasında kaç seans gerekir?
Birden fazla seans gerektirebilir. Mevcut cilt probleminin etkin çözümü için tedavi seans sayısı ile seans aralıkları kişiden kişiye değişiklik gösterir.
Mikrodermabrazyon uygulamasının yan etkisi var mıdır?
Mikrodermabrazyon uygulamasının yan etkisi yoktur. İşlemin hemen sonrasında birkaç saat içinde ortan kaybolacak kızarıklık ve ödem oluşması normaldir.
Mikrodermabrazyon uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Cilt güneşten mutlaka korunmalıdır.
Mikrodermabrazyon tedavisinin uygulama alanları nelerdir?
Mikrodermabrazyon ile; akne izleri, güneş hasarı, cilt lekeleri, siyah noktalar, ince çizgiler, cilt yüzeyindeki pürüzler tedavi edilebilmektedir. Uygulama sonrasında cilt parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Mikrodermabrazyonun tedavi amaçlı bu kullanımının yanı sıra sorunsuz ciltlerde yaşlanmayı önleyici bakım etkisi de sağlamaktadır.
Mikrodermabrazyon tedavisi kimlere yapılamaz?
Aktif enfeksiyonu olanlara, yeni güneş teması olanlara,kontrol altına alınamayan diabetes mellitus (şeker hastalığı) olanlara, otoimmün hastalığı olanlara, skar oluşmaya yatkınlığı olanlara uygulanmaz.


Güncelleme: 10/05/2018

0541 241 94 90