Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Bichectomy (Bişektomi) Hollywood Yanağı Estetiği
Bichectomy (Bişektomi) Hollywood Yanağı Estetiği fiyatları

Bichectomy (Bişektomi) Hollywood Yanağı Estetiği


Güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biri de yüz şeklidir. Küçük yaşlarda sempatik bir imaj yaratan tombik yanaklar; yetişkinlik döneminde kalın ve yuvarlak görünüm ile kişinin olduğundan kilolu, yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olmaktadır. Bu durumu düzeltip, daha genç ve estetik görünüm kazanmak için günümüzde oldukça popüler olan yanak estetiği (bişektomi) tercih edilmektedir.

 

Bişektomi (yanak inceltme estetiği)diğer adıyla “Hollywood Yanağı” operasyonu yüz hatlarının kontörlerini belirginleştirmek için yanakta bulunan fazla yağ dokularının alınmasıdır. Yüz estetiğinde altın oranın bir parçası olan bişektomi estetiği ile altın orandaki en önemli kriterlerden biri olan çene ve yanakların üçgenleştirilmesi gerçekleştirilir.

 

ABD’de özellikle Hollywood yıldızlarının birçoğunun yaptırdığı bu operasyon ile estetik anlamda çok tatmin edici sonuçlar alındığı için ülkemizde “Hollywood Yanağı” olarak anılmakta ve oldukça talep görmektedir.

 

Hollywood yanağı operasyonu yüzün dışarıdan görünen kısmında hiç iz bırakmadan yapılan bir cerrahi prosedürdür.   Uygulama kişinin ve doktorun ortak tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ağız içinde yanak bölgesinden 0.5 - 1 cm’lik bir kesi ile yanak iç dokusundaki fazla yağ yastıklarının çıkarılması prensibine dayanır. Hasta aynı gün evine gidebilmektedir.  Anlatımda bakıldığında basit bir işlem gibi gözükse de burada plastik cerrahi uzmanının deneyimi önem arz eder. Kişinin yüz şekline göre alınacak yağ miktarının tespiti ile; çene ve yanak üçgeninin kişiye özel planlanması ve alınacak sonucun kişi için yüz güldürücü olabilmesi cerrahın tecrübesi ile doğru orantıdadır.

 

Bişektomi sonrası kısmi ağrı beklenen bir durum olup ağrı kesiciler ile bloke edilebilir. Şişlikler meydana gelse de yine birkaç gün içerisinde bu durum ortadan kalkacaktır. İyileşme süreci içinde kişinin ağız içi hijyenine özen göstermesi önemlidir. Bu süreçte diş fırlama işlemleri dikkatli bir şekilde yapılarak ağız gargarası kullanılması tavsiye edilir. Eriyebilen dikiş kullanıldığından yanak içi dikişler 5- 7 gün içinde kaybolacaktır. Cerrahi prosedürün sonucu 3-4 hafta içinde net bir biçimde görünmektedir. Hastalar operasyon sonrası iyileşme sürecini tamamlandıktan sonra daha genç ve estetik bir görünüme kavuşarak günlük hayatına arzuladığı yüz ile devam edebilmektedir.

Ayrıca bu prosedüre ek olarak yapılacak masseter botoksu ile daha üçgen ve estetik bir yüz görünümü sağlanabilir.Güncelleme: 24/05/2019

0541 241 94 90