Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Göğüs Ucu Estetiği
Göğüs Ucu Estetiği fiyatları

Göğüs Ucu Estetiği


Meme ucu meme dokusunda estetik görünüm nedeniyle kadınlar için önemli bir bölgedir. Meme ucu; bulunduğu yer, büyüklüğü, rengi, şekli itibariyle memenin bütününü ve estetiğini tamamlayan önemli bir öğedir. Meme ucundaki şekil bozuklukları aslında sık karşılaşılan buna rağmen az konuşulan durumlardır. Meme ucu deformitesi konusunda hasta hangi tıbbi branşa başvuracağını bilmediği ve/veya utandığı için durumu erteler. Meme ucundaki estetik deformite ve problemlerin tedavisi ertelendikçe kişinin özel yaşantısını ve psikolojisini de olumsuz etkiler.

Meme başı problemleri farklı birçok şekilde olabilir. Meme ucu; çökük, olması gerektiğinden daha büyük, asimetrik olabileceği gibi, kanser vb bir rahatsızlıkla göğüsün bir kısmı ve/ veya tamamı alınan kadınlarda mevcuttur. Meme ucu problemlerinde en sık rastlanılanı, inversiyon denilen meme ucunun içeriye gömük olması durumudur. İnversiyon genellikle küçük göğüslü kadınlarda gözlenir ve kişi eğer silikon protez ile büyütme düşünüyorsa, problem düzelebilir. Eğer protez uygun bir çözüm değilse, başka yöntemlerle düzeltilir. Kliniğimizde bu problem ameliyatsız olarak özel yöntemlerle çözülebilmektedir. Meme uçlarında asimetriye de rastlanmaktadır. Bu durumlarda tercih edilen işlem, genellikle büyük göğüs ucunu küçültmek şeklindedir.

Bazı kişilerde de koltukaltından kasığa kadar uzanan süt hattı denilen bölgede fazladan meme ucu bulunabilir. Buna aksesuar meme ucu denilir. Doğumsal bir anomalidir. Hatta birçok kişi küçük olması ve meme formunda algılanmayışı nedeniyle ben veya leke olduğunu düşünür. Aksesuar meme çoğunlukla meme yerleşiminin altındaki bölgelerde veya koltukaltı ve/veya çevresinde görülür. Yapılacak ön muayene ile kullanılacak teknik belirlenerek aksesuar memeyi cerrahi yolla alabilmek mümkündür.


Göğüs Ucu Estetiği için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90