Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Fransız Askı (Dinamik Askı) fiyatları

Fransız Askı (Dinamik Askı)


Hacim kaybeden cildin öncelikle kırışması ve ardından sarkması yaşlanma sürecinin en belirgin göstergesidir. Gelişen tıp teknolojisinde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıracak farklı yöntemler oldukça fazla. Özellikle yüzün aşağı doğru sarkmasının azaltılması için cerrahi yöntemlere alternatif çözümler gün geçtikçe artıyor.  Bunlardan biri de; “Fransız Askı” diğer adıyla, “Dinamik Askı” yöntemidir.  

 

Fransız Askı tekniğinde dış kısmı silikon iç kısmı polyester olan malzemelerden yapılmış esnek –dinamik ipler kullanılır. ‘Dinamik Askı’ Yöntemi olarak da anılan Fransız Askısı’nda kullanılan dinamik – esnek ipler yüzün mimik hareketlerine uyum sağlamaktadır. Bu sayede ifadesiz, donuk bir sonuçla karşılaşılmaz. Ayrıca diğer askılama yöntemlerine nazaran kullanılan bu dinamik iplerin %20 oranında daha fazla esneme kapasitesi vardır. Dolayısıyla Fransız Askı Tekniği diğer askılama yöntemlerine kıyasla 5 kat daha uzun ömürlü olabilmektedir. Askılamada kullanılan ürün ise vücut ile uyumlu materyaldir ve cilt altında kalmasında bir sakınca yoktur. 

 

Fransız Askısı yüzde sarkma olan bölgelere uygulanır. Yüzün oval bölümleri, yanaklar, çene altı, kaşlar, boyun, elmacık kemikleri uygulama yapılan bölgelerdir. Fransız – Dinamik Askılama Yöntemi sadece yüz bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesinde değil aynı zamanda yüz felci geçirmiş olan hastaların tedavisi içinde kullanılabilmektedir.

 

İplerin yerleştirilmesi ile askılama yapılacak olan sorunlu bölgeler önceden belirlenir. Lokal anestezi ve sedasyon uygulandıktan sonra bu belirlenen yerlere ipler deri altından yerleştirilir. İşlem ortalama 45 – 60 dakika kadar sürer. Yüz askılamada iplerin ucu baş içinde kulak üzerine denk gelen yere yerleştirildiği için dikişe ihtiyaç duymadan işlem tamamlanır. Fransız Askı – Dinamik Askı Yöntemi doğal olan yaşlanmayı durdurmaz; ancak yapılan askılama ile sarkan bölgeler toparlanır, zamanın getirdiği olumsuz etkiler azaltılarak yüz gerdirilir.

 

Fransız askısı sonrasında kişi 24 saat içinde günlük hayatına dönebilir. Askılama işlemi sonrası yüzde yer yer hafif morluk, şişlik ve ağrı görülmesi normaldir. Reçete edilen ağrı kesici kullanımı ve buz kompresi ile bu durum giderilebilir. Fransız Askı Tekniği uygulandıktan sonraki 2 gün uygulama bölgesine su değdirilmemeli; 1 hafta süre ile hamam – saunaya gidilmemelidir. İşlem sonrasındaki ilk 7-10 gün ağız çok açılmamalı ve aşırı mimik yapılmamalı; yine işlem sonrasındaki ilk 3 hafta yüz ovuşturulmamalı ve yüz üstü yatılmamalıdır. 

 

Fransız Askı’nın ciltteki gençleşme sonuçları ilk anda kendini gösterse de; işlemden sonraki ilk 2 – 3 ay sonrasında tam şeklini gösterir. Bunun sebebi teknikte kullanılan iplerin ilk hafta %90 oranında cilt ile bütünleşebilmesi; cilt ile tam entegresinin 2 – 3 ayı almasıdır. 

 

Kadın ya da erkek fark etmeden 35 yaşını geçmiş ama 70 yaşını aşmamış olan herkes Fransız Askı yaptırabilir. Ancak uygulama alanında aktif enfeksiyonu olanlara, diyabet hastalarına, bağışıklık sistemini etkileyen ilaç kullananlara, Haşimato Tiroidi, bağ dokusu hastaları gibi bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalığı olanlara uygulama yapılamaz. Güncelleme: 16/11/2020

0541 241 94 90