Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi
Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi fiyatları

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi


Medikal estetik alanında, uzun yıllardır başarıyla kullanılan Radyofrekans Teknolojisinin evrimleşmesiyle “Altın İğne” yöntemi ortaya çıkmıştır. Altın iğne, cerrahi gerektirmeyen sorunlar için ya da cerrahiden korkan kişiler için çok ideal bir yöntem olup kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

 

Halk arasında ve medikal estetik litaratüründeki bilinirliği “Altın İğne” olan bu yöntemin asıl adı “Fraksiyonel Radyofrekans Mikro İğneleme Tedavisidir”.  Bu yöntemde,  gücü hayli fazla olan radyofrekans enerjisi,  bir bütün olarak değil, Fraksiyonel Teknoloji sayesinde küçük noktasal alanlara dağıtılarak tedavi sağlanır. Radyofrekans enerjisi, bu teknikte, sanılanın aksine cildin kendisine temas etmez. Enerji tüm iğne boyunca değil de ulaşılan bölgeye iğnenin ucundan verilir. Bu sayede cildin doğrudan hasar görmesi önlenir ve enerjinin cildin daha alttaki kollajenden zengin destek tabakasına ulaşması sağlanır.

 

Fraksiyonel Radyofrekans Altın iğne tedavisindeki “Altın “ sözcüğü bir yakıştırma olmayıp kullanılan iğneler gerçekten de altından yapılmaktadır.  Çünkü altın çok iyi bir  iletkendir ve cihaz başlığındaki iğneler altındır. Yöntem bu nedenle aynı zamanda “Altın İğne” tedavisi olarak anılmaktadır.

 

Altın İğne yöntemindeki iğneler çok ince yapıda özel iğneler olup tedavi uygulanacak vücut bölgesine göre iğne uzunluğu 0.1 mm  ila 4.0 mm arasında ayarlanır. Bu iğnelerle cilt üzerinde çok sayıda mikro delikler oluşturulur. Bu delikler yoluyla daha derine inen  iğne uçlarından hedef dokuya radyofrekans enerjisi verilir. Radyofrekans enerjisi hedef dokuda “Termal Yeniden Yapılandırma” sağlayarak kollajenin ve elastik diğer bağ dokusu liflerinin üretilmesini tetikler. Bu sayede ciltte dolgunlaşma, sıkılaşma, toparlanma, canlanma ve gözeneklerde küçülme meydana gelir.

 

Altın İğne yönteminin tedavi yelpazesi çok geniştir. Cilt kırışıklıklarının tedavisi, cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması (anti-aging, cilt gençleştirme, rejuvenasyon ), ciltteki gözeneklerin sıkılaştırılması, yüz boyun dekolte bölgesi sarkmaları (lifting, ameliyatsız yüz germe), yara izi (skar) tedavisi, sivilce ve cilt izlerinin tedavisi, cilt lekelrinin tedavisinde, gebelik çatlaklarının tedavisinde, kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlerle oluşan çatlakların tedavisi, kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi, hiperhidrozis denilen aşırı terlemenin tedavisinde etkindir.

 

Altın iğne tedavisinde mevcut sorunun durumuna göre ortalama 3-4 hafta ara ile üç seans uygulama yararlı olacaktır. Elde edilen sonuçların korunabilmesi için işlemin 8-12 ay sonra tekrarı gerekebilir.  Hastanın konforu için uygulama öncesi, uygulama bölgesine uyuşturucu krem uygulanır. Çok derine çalışılacak uygulamalarda “Lokal anestezi (Bölgesel uyuşturma)“ yapılır. Uygulama sonrası ciltte hafif bir kızarıklık görülmesi normaldir, kısa sürede kaybolacaktır. Bu tedavi girişimsel bir tedavi olmayıp, kişinin günlük hayatını genellikle etkilemez.

 

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ + F-MESOMATRİX MEZOTERAPİ (Yara İzi – Vücut Çatlakları Tedavisi)

Yara izleri ve vücut çatlakları vücut fonksiyonlarını hiçbir şekilde etkilemeyen, ancak kişileri estetik açıdan oldukça mutsuz eden kozmetik problemlerdendir.

 

Mezomatrix Mezoterapi dermal matrisi yenilemek / yeniden yapılandırmak için tasarlanmış etkin bir formüldür. Kök hücreler üzerinde içeriğindeki büyüme faktörleri ile etki gösterir. Cildin yeniden yapılanması için yeni cilt hücrelerinin oluşumuna destek verir.

 

Mezoterapi tedavilerinde doğru mezoterapi ürünü ile doğru kombine tedavi seçimi oldukça önemlidir. Çünkü çatlak ve yara izi tedavisi en zor kozmetik problemlerdendir, diyebiliriz. Etkin formüllü ve yüksek konsantrasyona sahip bu mezoterapi ürünü ile altın iğne tedavi protokolünün kombine şekilde uygulanması ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir.  

 • Skar, yara izi ve çatlaklarda etkilidir.

 • Kollajen sentezi uyararak cildi yapılandırır ve cilt sıkılaşır.

 • Yüksek nem kaynağıdır.

 • Cildin yenilenme sürecini hızlandırır.

 • Cilt yaşlanmasını önler; kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır.

 

 

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ  + F-RADIANCE MEZOTERAPİ (Leke Tedavisi)

Cildin yapısına bağlı olarak farklı leke tipleri görülebilir. Cilt lekelerinin nedenleri arasında; güneşe bağlı lekeler, yaşlılık lekeleri, hamilelik sürecinde yaşanan lekeler, sivilce sonrası gelişen sivilce lekeleri, ailesel yatkınlık nedeniyle gelişen lekeler sayılabilmektedir.

 

Mezoterapi tedavilerinde doğru mezoterapi ürünü ile doğru kombine tedavi seçimi oldukça önemlidir. Güneşin, gebeliğin ve / veya ilerleyen yaşın ciltte oluşturduğu lekelerin azaltılması veya ortadan kaldırılması, aynı zamanda cildin aydınlanması için geliştirilmiş; koruyucu ve kimyasal madde içermeyen mezoterapi ürünlerinin altın iğne tedavisi ile kombineli kullanımında oldukça tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir.

 

 • Cilt yenilenmesini sağlar.

 • Koyu lekelerin görünümünü azaltır ya da lekeleri ortadan kaldırabilir.

 • Cilt aydınlanır, kaybettiği ışıltısını yeniden kazanır.

 • Kollajen sentezini uyarır.

 • Serbest radikalleri nötralize eder.

 

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ + FX –FACE MEZOTERAPİ (Anti Aging + Lifting)

İlerleyen yaşa, olumsuz yaşam koşullarının eklenmesi ile cilt zamanla elastikiyetini kaybeder, ince çizgiler oluşur ve kırışıklıklar belirginleşir. Bu sürece yerçekiminin de katılmasıyla yüzde istenmeyen sarkmalar meydana gelir.

 

Mezoterapi tedavilerinde doğru mezoterapi ürünü ile doğru kombine tedavi seçimi oldukça önemlidir. Yeni nesil bir cilt gençleştirme (antiaging ) uygulaması olan bu mezolift terapisi ile altın iğne tedavisinin kombineli kullanımında oldukça tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir. Bu kombine yaklaşımla; yaşlanmanın olumsuz etkilerini ve sarkmaları azaltmak ve kısmen de olsa onarmak mümkündür.

 • Kollajen sentezini uyarır.

 • Lifting etkisi sağlar.

 • Cildin yapısını yeniler.

 • İnce çizgiler ve kırışıklıkları azaltır.

 • Cilt sıkılaşır ve yüz ovali belirginleşir.

 • Yüksek nemlendirici etkisi vardır.

 • Cilt yaşlanmasını önleyici etkisi vardır.

 

 

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ + SOMON DNA (Cilt Gençleştirme Tedavisi )

30 yaş sonrasında her yıl yüzde bir kollajen kaybı yaşanır. Vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir. Sonuç olarak; cilt kalitesi düşer; elastikiyeti azalmış, mat ve kuru cilt görünümü belirginleşir.

 

Estetik açıdan kişiyi mutsuz eden bu kozmetik problemde; cildin daha canlı, daha pürüzsüz, ifade kaybı yaşamadan geri kazanılması için Somon DNA ve Altın İğne Tedavisinin kombine edilmesi tavsiye edilebilir.

 • Ciltte hücre yenilenmesi sağlanır.

 • Cildin kaybettiği nem yeniden kazandırılır.

 • Yeni kırışıklıkların önlenmesi sağlanır.

 • Cilt parlak ve aydınlık görünüme kavuşur.

 • Cildin sıkılaşır ve yüz ovali belirginleşir.

 • İnce çizgiler ve kırışıklıkları azaltır.

 • Doğal onarım yaparak cildin gençleşmesini sağlar.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi Videoları

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi için Sık Sorulanlar

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi nedir?
Altın iğne; gün be gün gelişen tıp teknolojisinin nimetlerinden biri, son yıllarda cilt yenileme alanında favori olan cihazdır. Başlığında bulunan 25 mikro iğne ayarlanabilen derinliklerde cilt yüzeyini hasarlandırmadan cilt altına radyofrekans enerjisi verir. Cilt radyofrekans enerjisi ile yenilenme anlamında uyarılmış olur.
Fraksiyonel radyofrekans nedir?
Lazerle yapılan cilt tedavi yöntemlerinde sıklıkla duyduğunuz fraksiyonel teknolojinin prensibi lazer enerjisindeki gücün bir bütün olarak değil küçük noktasal alanlara dağılarak tedavi sağlamasıdır. Fraksiyonel radyofrekansta aynı prensip ile çalışmaktadır. Radyofrekans enerjisinin gücünün bütün olarak değil de; küçük noktalardan ve yollardan cilt altına iletilmesidir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans nasıl çalışır?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans başlığı cilt üzerine yerleştirilir. Altın uçlu iğnelerle cilt üstünden açılan fraksiyonel mikro delikler derinin üst katmanı olan epidermisi geçer, dermis denilen orta tabakaya ulaşır. Radyofrekans enerjisi iğne ucunda dermis tabakasına verilir. Yapılan bu işlem ile; fibroplast (bağ dokusunun temel hücresi) sayısında artış meydana gelir ve cildin kendisini yenilemesini sağlayacak kollajen ve elastik liflerin oluşumu tetiklenir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans hangi alanlarda tedavi sağlar?
- Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması (anti-aging, cilt gençleştirme, rejuvinasyon), ciltteki gözeneklerin sıkıştırılması, yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları (lifting, ameliyatsız yüz germe), cilt kırışıklıklarının tedavisi,
- Yara izi (skar) tedavisi,
- Sivilce ve cilt izlerinin tedavisi,
- Cilt lekelerinin tedavisinde,
- Gebelik ve/veya kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlerle oluşan çatlakların tedavisi,
- Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi,
- Koltukaltı aşırı terleme probleminin tedavisinde
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavinin uygulandığı gün ve tedavi devamındaki tüm süreçlerde güneş koruyucu krem ve cilt tipine uygun nemlendirici krem kullanımı önerilmektedir. İşlemden hemen sonra yoğun düzeyde güneşe maruz kalmamak önemlidir. Tedavinin yapıldığı gün içinde çok sıcak su ile yıkanmamak ve makyaj yapılmaması önerilir. Tedavi günü uygulama yapılan bölgedeki hafif kızarıklık geçicidir, kısa sürede ortadan kalkar.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi sonrasında neler gözlenebilir?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavi uygulaması sonrasında cilt yüzeyinde hafif şişlik ve kızarıklık görülmesi normaldir. Bu durum geçicidir ve gün içinde kısa sürede düzelir. Cildin yüzeyi etkilenmediğinden soyulma görülmez. Dolayısıyla sosyal aktiviteyi engellemez.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisinin avantajları nelerdir?
- Ameliyattan korkan hastalar için cerrahi olmayan ideal bir yöntemdir.
- Güvenli bir sistem olan altın iğne tedavisinde yan etki riski oldukça düşüktür.
- Tüm ciltleri için uygun bir tedavi olan altın iğne aynı zamanda tüm yıl boyunca yapılabilir.
- Lazer tedavilerindeki yanık riski altın iğne de yoktur.
- Günlük hayatı bloke etmez.
- Birçok alternatif anti-aging uygulamalara göre etkisi daha kalıcıdır.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi ağrılı / acılı bir uygulama mıdır?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi ağrılı bir uygulama olmamakla birlikte hastanın konforu için uygulama öncesi bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. Mevcut problemin durumuna göre tedavi öncesi lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) de kullanılabilir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi kaç seans sürer?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi optimal sonuçlar için minimum 3 seans gereklidir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi seans aralıkları ne kadardır?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisinde yapılacak 3 seans uygulama ortalama 3-4 hafta ile yapılmaktadır.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi hangi cilt tipine uygulanabilir?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi her cilt tipinde güvenle uygulanabilir bir tedavidir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi uygulama süresi ne kadardır?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi yapılacak bölgedeki problem ve alanın genişliğine göre 20 dakika ile 1 saat arasında değişir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi yazın uygulanabilir mi?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi yaz dahil yılın her mevsimi güvenle uygulanabilir.
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi uygulamasının fiyatları ücretleri nasıldır?
Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisinde fiyatlar ücretler hangi bölgeye uygulama yapılacağına ve buna bağlı olarak kaç seans gerektirdiğine göre değişiklik gösterir. Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisinde paket ya da seans ödeme yine ücreti etkileyen faktörlerdendir. Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi etkin çözüm alınabilmesi için farklı tedavilerle kombine edilip edilmemesi fiyatları etkiler. Altın iğne tedavi ücretleri 02242419494 nolu telefonumuzdan randevu alarak uzman estetik plastik cerrahımıza muayene olabilirsiniz.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 08/01/2019

0541 241 94 90