Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Dış Ürogenital Cerrahi
Dış Ürogenital Cerrahi fiyatları

Dış Ürogenital Cerrahi


Hipospadias, Epispadias, Dış ürogenital organların travmatik veya doğuştan gelen deformite ve kayıpları, Penis rekonstrüksiyonu, Vajina rekonstrüksiyonu (doğuştan vajina yokluğunda yeni vajina yapımı), Vajina estetiği ve Penis büyütme ameliyatları bu cerrahi dalın alanı içerisine girmektedir. Daha çok erkeklerde görülen idrar deliğinin olması gereken yerden daha aşağıda ya da daha yukarıda olması durumudur. Tedaviye küçük yaşlarda başlanmalıdır.

Erkek çocuklarda sünnet yapılmaması çok önemlidir. Çünkü sünnet derisi cerrahi onarımda kullanılacak dokuları sağlayacağından son derece değerlidir.

Penis Onarımı veya Penis Oluşturulması
Yaralanma veya kaza sonucu penis in tam veya kısmi kayıpları, doğuştan şekil bozuklukları yada cinsiyet değişimi nedeni ile penis oluşturulması amacı ile yapılan ameliyatlardır.

Vajina Onarımı veya Vajina Oluşturulması
Yaralanma veya tümör ameliyatları sonrası vajinadaki doku eksikliklerinin onarımı, doğuştan vajina yokluğu veya yetersizliği, cinsiyet değişimi ameliyatları ile vajina oluşturulması bu kapsamdadır.

Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları
Bu amaçla bir dizi ameliyat yapılması gerekmektedir. Hastanın böyle bir ameliyata girerken ihtiyacı olup olmadığının kararı uzman kişilerce verildikten sonra son aşama cerrahi girişimdir.

Cinsel Organ Estetikleri
Çok utanılarak hekime başvurulması ve hastanın kendisinden başka çok az kişide bu tür bir yakınma olabileceğini düşünmesine karşın plastik cerrahların oldukça sık karşılaştıkları yakınmalardır.

Kadınlarda dış ve iç dudakların büyüklüğü ya da asimetrisi en sık karşılaşılan sorunlardır. Erkeklerde ise penis kısalığı, penis inceliği ve daha seyrek olarak ta penis eğriliği başvurusu sebepleri arasındadır. Lokal anestezi ile yapılır ve cinsel ilişki 1 hafta ile 2 ay arasında yasaklanır.

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90