Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Yara Bakımı ve Tedavisi
Yara Bakımı ve Tedavisi fiyatları

Yara Bakımı ve Tedavisi


Bası (yatak) yaraları, Diyabetik yaralar, Varis yaraları, Dolaşım bozukluğuna bağlı yaralar, Radyasyon yaraları, Soğuk ve donma yaralarının tedavisi.

Şeker Hastalarında Oluşan Yaralar:
Uzun yıllar boyu devam eden şeker hastalığının komplikasyonlarından biri olan damar bozuklukları ve buna bağlı bölgesel doku kanlanması eksiklikleri sonucunda ilgili bölgelerde kolaylıkla yara açılmasına yol açar. Tedavi kan şekerinin düzenlenmesi, ayağın istirahatı ve yüksekte tutulması, uygun yara bakım ve pansuman yöntemlerinin uygulanması daha sonrada plastik cerrahi yöntemlerde yaraların kapatılmasından oluşmaktadır. Tedavi uzun sürer ve sabır gerektirir. Tüm çabalara karşın zaman hastanın durumunda gerilemeler görülebilir.

Yatalak Hasta Yaraları:
Ayak Yara Bakımı ve TedavisiUzun süre yatan, hareket yeteneği sınırlı ya da şuuru kapalı kişilerde sürekli basınç gelen bölgede dolaşımının yavaşlamasına bağlı olarak oluşan yaralardır. Tedavide önce etkenin ortadan kaldırılması gerekir. Bu nedenle bilinci yerinde olan hastalar sık hareket ettirilmelidir. Bilinci yerinde olmayan hastaların ise sıklıkla pozisyonunun değiştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu önlemlerden sonra gerekli pansuman ve tedavilerle yara iyileştirilir.

Varis Ülserleri:
Varis hastalığının çok ileri dönemlerinde dolaşım bozulmasına ve doku kanlanmasına bağlı olarak bacaklarda yaralar oluşabilir. Tedavi dolaşım bozukluğunun düzeltilmesi, bacağın yükseltilerek dinlendirilmesi, uygun pansumanlar ve tüm bunlardan sonra gerekirse cerrahi girişimlerdir. Cerrahi müdahale genellikle serbest deri naklinden ibarettir. Ancak önlemler ameliyat sonrası devam etmelidir.

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90