Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Kol Germe Estetiği
Kol Germe Estetiği fiyatları

Kol Germe Estetiği


Vücudun estetik görünüm açısından önemli uzuvlarından biri de kollardır. Kol estetiğinde değerlendirme yapılırken dirsek ve omuz arasında kalan üst kol ağırlıklı olarak kastedilir.  Çünkü ön kol diye tabir edilen dirsek altı bölge genellikle sorunsuzdur, stabildir.

 

Üst kol bölgesinde; sık kilo alıp vermek, kısa zamanda çok fazla kilo vermek ve yıllar içerisinde maruz kalınan yer çekimi etkisiyle sarkmalar ve deformasyonlar oluşabilmektedir.  Özellikle aşırı kilo alımında kol kalınlaşması ya da ciddi kilo kayıplarında görülen cilt sarkması kol estetiğinde temel sorunlardandır. Çünkü kolların normalden kalın olması veya sarkmış bir görünüm alması kişide kıyafet seçiminden sosyal ortamlardaki duruşuna kadar huzursuzluk verici derecede olabilir. Bazen de sürtünmeden tahriş olma gibi fiziksel sorunlarda yaşanabilmektedir. Tüm bu rahatsızlıklar brakioplasti adı verilen kol germe estetiği ile ortadan kaldırabilir.

 

Estetik ve plastik cerrahi uzmanı sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak, derinin yapısını, yumuşak dokuyu ve kaslarınızı kontrol ederek size en uygun çözümü önerir. Ameliyat öncesi değerlendirmede kol iç yüzünün derisindeki sarkma oranı, yağ miktarı estetik plastik cerrahi uzmanı tarafından değerlendirilir.  Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu olgularda liposuction – lazer liposuction yapılabilir. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise liposuction tek başına yetersiz olacaktır. Bu vakalarda ise liposuction’a kol germe estetiği eklenerek başarılı sonuç hedeflenebilir. Yapılacak müdahaleye göre iz ve iyileşme süreçleri hakkında hastaya bilgi verilir.

 

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılması gereken bir operasyondur. Lokal anestezi gerektirecek küçük müdahaleler uygulandığında hasta aynı gün evine dönebilir. Genel anestezi durumunda ise klinikte bir gece yatış gerekebilir. Kol germe estetiği sonrasında ağrı kesici ile ağrının hastayı rahatsız etmemesi sağlanır. Ameliyat sonrası için özel bir korse giymek gerekecektir. Kol germe ameliyatı sonrası bir hafta istirahat yeterli olur.

 

Koldaki iz normalde hiçbir açıdan bakıldığında ilk bakışta gözükmez. Ancak kol havaya kaldırıldığında gözükür. İz uzunluğu sarkma derecesi ile paralellik gösterir. Ameliyattan sonra iz kızarık olacaktır. İzin kızarık olduğu süreçte güneşe karşı dikkat edilirse; birkaç ay sonra izin rengi silikleşir deri rengine yakın bir renge dönerek belirsizleşir.


Kol Germe Estetiği için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 24/05/2019

0541 241 94 90