Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Estetik Sünnet
Estetik Sünnet fiyatları

Estetik Sünnet


Sünnet, erkek cinsel organındaki fazla derinin cerrahi yol ile alınması işlemidir. Sünnet; gerek örf ve adetlerimiz gerekse dini inancımız gereği sıklıkla yapılan operasyonlardan biridir. Eski dönemlerde fenni sünnetçiler tarafından yapılan sünnet; yeni yasalar gereğince ameliyathane ortamında cerrah tarafından yapılmalıdır. Ülkemizde sıklıkla yapılan basit bir operasyon gibi gözükse de; sünnet esnasında yapılacak hatalar farklı sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle cerrahi ilkeler altında tam streril bir ortamda operasyonun gerçekleştirilmesi önemlidir. Diğer taraftan hatalı sünnet sonucu bazı şekil bozuklukları oluşabilir ve bu erkeğin ilerideki cinsel hayatını olumsuz etkileyerek ruhsal açıdan da zarar verebilir.

Erkeğin ilerideki cinsel hayatına yön verecek sünnete estetik açıdan yaklaşmak önemlidir. Estetik yaklaşımla bakıldığında; sünnet esnasında, doğumsal bir anomalisi olup olmadığı da fark edilir ve gereği yapılır. Burada anomaliden kasıt peniste eğrilik, gömülü penis, hipospadias, epispadias ve benzeri şekil ve fonksiyon bozukluklarıdır. Tıp dilinde hipospadias; halk arasında peygamber sünneti olarak bilinen doğumsal anomalide sünnet derisi tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Bu nedenle böyle hastalarda sünnet yapılmamalıdır. Sünnet derisinin fazla ya da az alınması, dikiş yöntemi, dikiş için kullanılan materyaller estetik sonucu etkiler. Diğer bir açıdan penis başına yakın olan ve cinsel hazzı etkileyen sinir ağının sünnet esnasında mümkün olduğunca korunması gerekir. Bu durum erkeğin özellikle ileri ki yaşlarda cinsel tatmini anlamında oldukça önemlidir. Estetik kaygı göz ardı edilerek yapılan sünnetlerde yara iyileşme seyri kötü olabilir. Yara ve dikiş hattı çevresinde kötü renklenmeler oluşabilir. Sünnet sonrası iyileşme sürecinin takibi de sünnet kadar önemlidir.

Sonuç olarak sünnet cerrahi bir işlemdir. Sünnet yaparken cerrahinin temel kurallarından ayrılmamak gerekir.

Estetik Sünnet için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90