Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Brezilya Popo Estetiği fiyatları

Brezilya Popo Estetiği


Sosyal yaşamda ve iş yaşamında dış görünüşün oldukça önemli olduğu bir çağda yaşıyoruz. Algılar kadın ve erkeğe göre değişiklik gösterse de; kadın için estetik ameliyatlarda yüz bölgesi, popo bölgesi ve göğüs bölgesi en çok başvuru alan vücut bölgeleridir. Günümüzde kalça güzelliği, genel güzellik anlayışının olmazsa olmazları arasında yer arıyor. Dolgun, yuvarlak ve dik görünümlü, vücut ile orantılı büyüklükte kalçalara sahip olmak neredeyse tüm kadınların vücutları için en çok sahip olmayı arzuladıkları değişimdir. 

 

Popo bölgesinde yaşa, genetik veya çevresel faktörlere bağlı olarak estetik kayıplar söz konusuysa popo estetiği ameliyatı tercih edilmektedir. Popo bölgesinde çukurlaşmalar, biçimsiz yağlanmalar, gereğinden fazla büyüme ya da küçülme, bel ile olan açının bozulması, basenler ile olan açının bozulması, sarkma, portakal kabuğu görünümü şeklinde farklı estetik kayıplar görülebilir. Uzman kontrolünde bilinçli beslenme programı ve spor ile uygun vücut ağırlığına ulaşarak kasları sıkılaştırmak olumlu sonuçlar verse de şekle girmeyen kalçalar kişiyi rahatsız edebilmektedir.  

 

Estetik cerrahi prosedürleri arasına kısaca BBL (Brazilian Butt Lift) olarak anılan Brezilya Popo Estetiği popo estetiği ve kalça şekillendirme amaçlı yapılan bir ameliyattır. Brezilya Popo Estetiği ile kalça, bel ve uyluk gibi alanlar yeniden şekillendirilerek mevcut olumsuz tablonun üstesinden gelinir; bu sayede daha dik, kalkık ve ideal şekilli estetik kalçalara kavuşmak mümkün olabilmektedir. 

 

Brezilya Popo Estetiğinde bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olarak değerlendirilir. Kişinin mevcut durumuna göre yağ enjeksiyonu ve / veya silikon popo protezi teknikleri kullanılarak yeniden popo tasarlama işlemi gerçekleştirilebilir. 

 

Yağ Enjeksiyonu ile Brezilya Popo Estetiği

Popo şekillendirmede yağ enjeksiyonu oldukça doğal sonuçlar veren ve en tercih çok edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Yağ enjeksiyonu iki aşamadan oluşur. İlk etapta yağ kalçalardan, alt sırttan, uyluk, karın bölgesi ve / veya diğer alanlardan liposuction ile alınır. İkinci etapta alınmış olan yağlar özel bir işlemden geçirilerek transfer için hazır hale getirilmiştir ve hacmi artırmak, şekli iyileştirmek için cerrahınız kalçadaki belirli noktalara yağı enjekte eder. Genel anestezi altında tüm işlemler gerçekleşir. Ameliyat ortalama 1,5 – 2 saat kadar sürer. Ameliyat sonrasında özel bir korse giydirilir; korsenin cerrahınızın tavsiye ettiği şekilde ve sürede kullanılması önemlidir. Genellikle  3 – 4 gün içinde kişi günlük rutinlerine rahatlıkla dönebilir. 

 

Silikon Protezle Brezilya Popo Estetiği

Aşırı zayıf kişilerde popo protezi en etkili çözümdür. Genel anestezi altında ortalama 3 saat kadar süren bir ameliyattır. İki popoda kas içine hazırlanan özel ceplere silikon protezler yerleştirilir. Operasyon sonrasında hasta tam bir gün sonra ayağa kalkabilse de oturma eyleminde zorluk yaşaması olağandır. Ameliyattan 1 hafta sonra ancak kişi günlük rutinlerine rahatlıkla dönebilir. 

Her operasyonun kendine özel ve genel riskleri vardır. Brazilian Butt Lift ameliyatı ile ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Brezilya Popo Estetiği düşünen hasta sigara kullanıyorsa ameliyat öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir.

Brezilya Popo Estetiği sonrasında iyileşme sürecini hızlandırmak ve iyileşme sürecinde sorunla karşılaşmamak için estetik cerrahın size söyleyeceği talimatlara harfiyen uymak önem teşkil eder.  Ameliyattan sonra özel bir korse giydirilir;3-6 hafta süre ile kullanılması gerekir. Ameliyat sonrasında 1 hafta istirahat önerilir. Ağrı kesicilerle kontrol edilebilen minimal düzeyde ağrı normaldir. Brezilya Popo Estetiği sonrasında dikkatli oturup kalmak gerekecektir. Özellikle ameliyat sonrasındaki ilk 2 hafta içinde oturarak ya da yatarak baskı uygulanmamalıdır. Bunun için özel bir yastık kullanmanız gerekebilir. Operasyondan sonraki 1 hafta içinde günlük hafif aktivitelere devam edebilir ve ortalama bir hafta sonra işinize geri dönebilirsiniz.  30 – 45 gün sonra aktif spora geri dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında şişliklerin inerek kalçaların tam şeklini alması 3 – 6 ay arası bir sürede olur.Güncelleme: 09/09/2019

0541 241 94 90