Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Oküloplastik Cerrahi
Oküloplastik Cerrahi fiyatları

Oküloplastik Cerrahi


Göz kapak tümörleri, Göz kapak düşüklükleri, Gözyaşı kanallarının yaralanmaları ve darlıkları, Göz çevresi yaralanmaları ve deformitelerinin tedavisi.

Oküloplastik cerrahi göz kapakları, gözyaşı yolları hastalıklarıyla ilgilenen branştır. Bu bölümde göz torbalarının alınmasından, protez göze ve göz içi tümör ameliyatlarından, botoks’ a kadar her türlü tedavi ve cerrahi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Göz kapaklarının kendine özgü bir yapısı vardır. Göz kapakları gözlerimizi korurlar ve gözlerimizin istenilen ıslaklıkta kalmasını sağlarlar. Göz yaşı yabancı maddelerin gözden uzaklaştırılmasını sağlar, göz için gerekli olan ıslaklığı oluşturur ve koruyucu maddeleri içerir. Görevini tamamlayan gözyaşı boşaltım sistemi ile burna akar. Kaşlar ile kirpikler göz kapaklarına yardım ederler ve duygularımızın ifadesinde önemli rol oynarlar. Bu dokuların rahatsızlıkları genellikle kendilerine özgü anatomik yapılarının sonucudur.

Alt ve üst göz kapakları anatomik olarak birbirlerine çok benzerler. Oküloplastik (Göz ve göz çevresi hastalıkları) CerrahiHer göz kapağının iki önemli kası vardır. Bir kas göz kapağını açmaya (retraktör-levator), diğeri ise kapamaya (sifinkter-orbikülaris oküli) yarar. Bu iki kasın arasında orbita yağ dokusu bulunur. Alt göz kapağı daha hareketsiz, üst göz kapağı ise bir araba cam sileceği gibi hareketlidir. Göz kapaklarının doğuştan ya da yaşlanmaya bağlı rahatsızlıkları vardır. En sık görüleni “ptozis” olarak adlandırılan göz kapağı düşüklükleridir. Doğuştan olduğu zaman genellikle göz kapağını kaldıran kasın iyi gelişmemesine bağlıdır. Yaşlanmaya bağlı olarak da oluşabilir. Bu durumda sebep göz kapağını kaldıran kasın zaman içinde yıpranmasıdır. Her iki durumun da tedavisi cerrahidir. Eğer gözkapağını kaldıran kasın bir miktar fonksiyonu var ise bu kası güçlendirmeye yönelik cerrahi işlemler uygulanır.

Göz kapağını kaldıran kasta hiç fonksiyon yoksa kapak alındaki kasa asılır. Askı materyali olarak kişinin kendi bacağından alınan kas kılıfı ya da silikon bant tercih edilen ve uzun dönemde en iyi sonucu veren maddelerdir.

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90