Kadınlar Gününe Özel
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme Büyütme ile Doğal Göğüs Ölçülerine Sahip Olmak Mümkün


Kadınlar giydikleri kıyafeti güzel taşıyabilmek için göğüs ölçülerine önem verirler. Çeşitli nedenlerle küçülebilen ya da gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan göğüslere çözüm için silikon protezlerle yapılacak meme büyütme estetiğiyle elde edilen sonuçlar kadınlara özgüven anlamında değer katıyor. Bu ve daha birçok sebeple dünya genelinde kadınların estetik operasyonlar arasında en çok meme büyütme estetiğini tercih ettikleri biliniyor.

 

Meme büyütme estetiğinde arzu edilen dolgun görünüme ve aynı zamanda doğal ölçülere sahip olmak gelişen silikon teknolojisi ile artık çok daha kolay. Meme dokusu arkasına yerleştirilerek göğüslerin büyütülmesini sağlayan silikon protez ile küçük olan memeyi;  daha dolgun, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek mümkündür. Gelişen teknolojide üretilen silikon protezler sayesinde doğal bir form sağlanıyor. Bu nedenle hacim, gelişen protez teknolojisi ile tek ölçüt olmaktan çıktı. Meme büyütme estetiğinde kullanılan silikon protezler doğadaki en güzel meme kıvamını oluşturacak şekilde imal edilir. Özellikle yirmili yaş grubu meme gelişimi yetersiz olan bayanlarda meme büyütme estetiği bu sebeple oldukça revaçta. İhtiyaca göre çeşitli şekil ve büyüklükteki protezlerden hastanın omuz genişliği, göğüs kafesinin kutru, mevcut memelerinin büyüklüğü, hastanın tercihi ve doktorun eğilimi dikkate alınarak en uygun olanı seçilir. Var olan göğüs hacminin ne kadar büyütüleceği konusunda; hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte yapılan fikir alışverişi sonucu karar verilir. Kesin ölçüler ise ameliyat sırasında netleşebilir.

 

Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alan göğüs büyütme ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonlar hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Meme protezi, gebeliğe ve emzirmeye kesinlikle engel değildir. Komplikasyon riskini; iyileşme dönemindeki takiplerle ve ameliyatı gerçekleştiren Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı’nın tavsiyelerine yakından uyarak azaltmak mümkündür.


Yayınlanma: 09/10/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90