RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Saç Ekimi Hakkında Her Şey


Saç Ekimi Nedir? Başın arka ve yan tarafındaki dökülmeme özelliğine sahip, güçlü ve sağlıklı olan saç köklerinin ihtiyaç olan bölgeye taşınmasına saç ekimi diğer adıyla saç nakli denir. Başarılı bir saç ekimi için başın arka ve yan bölgelerinde bulunan saçların yoğunluğu önemlidir. Bu köklerin yeterli yoğunlukta olması ile açık olan bölgeye doğal bir ekim yapılabilir.

 

Saç Ekimine Uygun Aday Kimdir? Saç ekimi her yaşta hastaya uygulanabilir. Saç nakli yalnızca şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciğer ya da ağır kalp hastalığı olan kişilere uygulanamaz.  Ekim işleminde belirleyici rol yaştan ziyade dökülmenin şekli ile ilgilidir. Saçlı deri dökülme ile normal yoğunluğun altına düşmüş ve deri görülür bir hal aldıysa; verici alanda da yeterli sağlıklı kök varsa kişi saç ekimine uygun bir adaydır.

 

Saç Ekimi ile Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır? Herkesin farklı bir yüz yapısı ve ifadesi vardır. Bu nedenle de kişiye özel saç ön çizgisi belirlenmesi doğal görünüm elde edebilmek için önemlidir. Kişinin dökülme öncesindeki fotoğrafları ile yüz yapısı yani yüzün tüm ögeleri ile uyumlu ve bu ögelerin aralarındaki açı ve oranlar hesaplanarak yapılacak saç ekimi operasyonu doğal sonuç verecektir. Bu nedenle saç ekimi operasyonları kişiye özel planlanan bir ameliyattır.

 

Saç Ekimi Nerede Yapılır? Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış; ameliyathanesi olan bir cerrahi merkez olması gerekir. Bu sağlık merkezinin bünyesinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmalıdır.

 

Saç Ektirme Ne Kadar Sürer, Ağrılı Mıdır? Ekilecek kök miktarına bağlı olarak 6-8 saat kadar süren bir operasyondur. Saç ekimi esnasında lokal anestezi yapıldığı için ağrı duyulmaz. Lokal anestezinin etkisi bir gün sonra geçtiğinde ağrı kesici kullanılabilir.

 

Ekilen Saçlar Ne Zaman Uzar? Saç ekimi sonrasında ekilen bölgedeki saçlar 1. ay itibariyle dökülmeye başlar. 3. Ay itibariyle çıkmaya başlayan saçlar kalıcı sağlıklı saçlar olarak uzayacaktır. Nihai sonuç ise; 6.ay ile bir yıla kadarki süreçte görülür.


Yayınlanma: 16/11/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?