Kadınlar Gününe Özel
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Genital Estetiğin Kadın Sağlığına Yararları


Günümüz kadınları her şeyden önce cinsel anlamda özgüven sahibi olmak, yaşam kalitesinde denge sağlamak ve sağlığı konusunda önlem almak yolunu tercih ediyor. Kadınlar için her anlamda güzellik tartışılmaz önemli bir gerekçe. Bir kadının yüz güzelliği ve vücut güzelliği çok çok iyi bile olsa, eğer genital bölgede kendisini hoşnut etmeyen herhangi bir estetik kusur varsa bu, onu psikolojik olarak ileri derecede rahatsız edebilir. Görünmeyen bir bölge olması ve en önemlisi toplumsal bir tabu olarak görülmesi sebebiyle mahrem sayılarak konuşulmayan gündeme getirilmeyen bu konu aslında kadınlar tarafından fark edildi. Son birkaç yıldır vücudu ve görünümünde yaşadığı problemlerini dile getirerek yenilenme düşüncesi ile yüreklenen kadınların genital bölge estetik cerrahisine de ilgisi giderek artmaktadır.

 

Hamilelik, mükerrer normal doğumlar, kilo alımı, hormonal düzensizlikler, menopoz, yaş vb faktörler ile kadın cinsel organlarında vajinal ‘relaksasyon sendromu’ olarak da tabir edilen vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Bu problemlerin önüne erken dönemde geçilmezse ileri yaşlarda idrar kaçırma, idrar torbası ve kalın bağırsağın sarkması, her ikisinin bir arada olması ve hatta rahmin sarkmasına kadar gidebilecek farklı sorunlar gündeme gelebilir.  Vajinal gevşeme ve sarkma problemi, cinsel doyumda azalma ve eşler arasında soğukluk gibi psiko - sosyal sorunları da beraberinde getirir. Küçük dudakların yani iç dudakların normalden büyük ve sarkık olmaları bir diğer problemdir. Küçük dudaklar bazen öylesine büyük olurlar ki, fil kulağı deformitesi dediğimiz görünüm ortaya çıkar. Böylesine büyük ve sarkık olan küçük dudaklar (iç dudaklar) sadece estetik olarak bir görünüm bozukluğu yaratmazlar, özellikle cinsel ilişki sırasında birtakım fonksiyonel problemlere de neden olabilirler. Hatta bazen enfeksiyon kaynağı bile olabilir ve kötü koku yaratabilir.

 

Kadının genital bölgesinin estetik olarak düzgün olması kendisine olan özgüvenini arttırırken, karşı cinsle olan ilişkilerinde de mutlu olmasını kolaylaştırır. Estetik kelimesi tamamen fiziki değişiklik ve kişisel özel tercih gibi düşünülse de aslında hastalıkların tedavisi ile özellikle psikolojik tedavilerde önemli bir alandır.


Yayınlanma: 21/11/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90