Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Lazer Lipoliz ile Bölgesel İncelme


Kilo problemi dünya kadınlarının olduğu kadar Türk kadınlarının da en büyük sıkıntılarından biri. Ancak bölgesel alınan yağlanmalar aslında kilodan daha büyük bir derttir. Çünkü belli bölgeler oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle bölgesel yağlanma  konusunda uzman desteği mutlaka gerekmektedir. Türk kadını için bölgesel yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun oluşturuyor. Çünkü farklı bölgelerde gerçekleşen bu yağ stoklanmaları inatçı olabiliyor. Ne spor ne de diyet fayda sağlamayabiliyor. Bugün ele alacağımız konu Lazer Lipoliz; bahsetmiş olduğum bölgesel yağların yok edilmesinde tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Vücut şekillendirme yöntemleri arasında yenilikçi bir yöntem olarak karşımıza çıkan lazer lipoliz Dünya’da 5-6 yıldır uygulamaktadır. Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılıyor, tabi bu sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer lipoliz için uygun aday olunup olunmadığı  oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılır ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır ?

Bölgesel yağ fazlalığı olan yerler işaretlenir ve  lazerin çıkardığı ısı enerjisinden kişinin etkilenmemesi için tedavi yapılacak bölgeye içinde bölgesel uyuşturma sağlayan bazı maddelerin bulunduğu bir karışım enjekte edilir.  10-15 dakikalık bir bekleme süresi sonrası yağ dokusu içerisine bir fiberoptik  gönderilir. Belirli bir miktar enerji dokuya bırakıldıktan sonra işlem sonlandırılır. İşlem yapılan yere baskılı bandaj yapılır, dikiş gerektirmeyen bir uygulamadır.

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir.

Lazer lipoliz uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalar ideal adaylardır. İleri düzeyde yağ birikimi olan veya tüm vücut  hastalarında liposuction ile kombineli yapılan çalışmalar oldukça tatminkar sonuçlar yaratmaktadır.Lazer Lipoliz uygulama 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir.

Kaç seans gereklidir?

Lazer Lipoliz yöntemi ile 1 seansta optimum sonuçlar almak elbette mümkün ancak bazı durumlarda 3-4 ay ara ile tekrarlamak gerekebilir.

Bölgesel Anlamda Tekrar Kilo Alma Olasılığı Var mıdır?

Uygulama sonrasında hasta yediklerine içtikleri mutlaka dikkat etmelidir. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Liposuction yöntemindeki gibi yağ hücrelerinin tamamı yok edilmemektedir. Bu nedenle yaşam standardında her hangi bir değişiklik yapmayan hastalarımızın tekrar eski hallerine dönmeleri de kaçınılmazdır. Böyle bir durumda da uygulamayı yeniden yapmak gerekir.

Laserlipoliz’in liposuction’dan ( yağ aldırma) farkı nedir ?

  • Liposuction işlemi genel anestezi altında yapılırken, lazer lipoliz de lokal anestezikullanılmaktadır.
  • Liposuction da uygulama sonrasında morluklar görülürken, lazer lipolizde görülmez.
  • Liposuction da vücudun belli bölgelerine ( kol içleri, çene altı, ayak bilekleri…vs.) uygulama yapmak oldukça zor iken; lazer lipoliz ile bu bölgeler dahil tüm vücuda uygulama yapmak mümkündür.

Son Söz…

Lazer Lipoliz uygulamasında 2-6 ay arasındaki süreçte optimal sonuçlar kendini gösterir. Genellik biz bu süreyi beklememek için Lazer Lipoliz ile Liposuction yönteminin kombine ederek kullanmayı tercih ediyoruz. Bu dönemde hastalar yaşam kalitelerini değiştirerek yediklerine içtiklerine dikkat etmeli ve içinde mutlaka spor olan bir yaşantı tercih etmelidir. Bu süreç içinde lenfatik drenajı arttıracak masaj uygulamaları ile sonuçlar daha da tatminkar olacaktır. Uygulanacak alan genişliği , kısa sürede iyileşmeye olanak vermesi ve olumlu sonuçlar alınması nedeniyle; Lazer Lipolizi bir vücut şekillendirme yöntemi olarak kabul etmeli, fakat uzman doktor gözetiminde yapılmasının önemi unutulmamalıdır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90