Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Lazer Liposuction

Lazer Liposuction


“Lazer Lipoliz” ile “Liposuction” operasyonlarının kombine edilerek uygulandığı bir vücut şekillendirme yöntemidir, zayıflama amaçlı bir işlem değildir. Lazer Liposuction, vücuda yeni şekil vermek amacıyla, yağların lazer ile eriyik hale getirilip ardından vakumla emilmesi işlemidir. Lazer Liposuction egzersiz ve düzenli diyet programı uygulanmasına rağmen; vücudun belli bölge ve/veya bölgelerinde sonuç alınamayan, çıkıntı yapan, vücut kontörünü (hatlarını) bozan inatçı yağ stoklanmaları için etkili bir çözümdür.

Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ öbeklerinin oluşturduğu görünüm bozukluğunun düzeltilmesi işlemidir.0.5 – 1 mm deliklerden ince kanüllerle girilerek doğrudan yağ dokusuna bu kanüllerin ucundan lazer verilir. Bu lazer yağ hücrelerinin zarlarına ve kılcal damarlara duyarlı bir lazerdir. Kanülün ileri geri hareketleriyle yağ hücrelerinin zarları patlatılarak içerisindeki yağlar eriyik hale gelmektedir. Bunu takiben lazer lipoliz kanülü çıkarılarak aynı delikten içeri liposuction kanülleri ile girilip lazerin eritmiş olduğu yağlar emilerek ortamdan uzaklaştırılır. Uygulanan lazer bölgedeki kılcal damarları da bloke ettiği için kanama ve morluk oranı minimum düzeydedir. Hatta bazen kanama ve morluk durumu hiç görülmeyebilir de. Lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanırken, diğer sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Bölgesel yağlanma tedavisinde etkin olan lazer liposuction ile karın, basen, bel, bacak gibi geniş çalışılabilen bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi ve ayak bileği bölgesindeki yağlardan lokal yada genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Lazer liposuction erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomastide de kullanılan yöntemlerden biridir.

Hasta kilosunu korumaya devam ettiği sürece lazer liposuction sonuçları kalıcıdır. Ancak kilo artışı yaşanırsa; işlem yapılan alanda ortaya çıkmış tümsekcikler de varsa; bunları ince bir kanülle yeniden aynı işlem yapılarak yüzey düzgünlüğünü tekrar sağlamak mümkündür. Lazer Liposuction operasyonunda küçükte olsa kesi vardır. Bu nedenle yapılacak olan işlem ameliyathane koşullarında gerçekleşmelidir. Uygulama lokal yada genel anestezi altında gerçekleşir. Küçük kesi ile girildiği için rahatsız edici bir iz bırakması söz konusu değildir. Lazer Liposuction sonrası özel korseler giydirilir. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Korsenin altı hafta kadar giyilmesi önerilmektedir.

Lazer Liposuction için Sık Sorulanlar

Lazer Liposuction uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Lazer liposuction uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Lazer liposuction yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılmalı ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.Hastanın kullandığı ilaçlar ( özellikle kan sulandırıcı ) dikkatlice araştırılmalıdır.
Lazer Liposuction için yaş sınırı var mıdır?
Lazer Liposuction uygulaması 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir. Kişinin her hangi bir sağlık problemi olmadığı ve ya operasyona engel bir durum söz konusu olmadığı sürece üst yaş sınırı yoktur.
Lazer Liposuction vücudun hangi bölgelerinde etkili olur?
Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan lazer liposuction ile karın, basen, bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal yada genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Lazer liposuction erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomastide de kullanılan etkili bir yöntemdir.
Lazer Liposuction uygulaması sırasında hasta ağrı acı hisseder mi?
Lazer Liposuction, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve bölge sayısına bağlı olarak genel ya da sınırlı uyuşturma altında gerçekleştirilir. Bu nedenle lazer liposuction uygulama yapılan hasta uygulama esnasında hiçbir acı ve ağrı hissetmez.
Lazer Liposuction sonrası hastanın yapması gerekenler nelerdir?
Lazer liposuction sonrası, uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir. Ancak bu süre içerisinde ve daha sonrasında sık sık yürüyüş yapılmasını öneriyoruz. Uygulama sonrasında özel bir korse kullanılmakta ve bu korse günlük kıyafetlerin altıda belli olmayacak şekilde hazırlanmıştır.
Kaç seans gereklidir?
Optimum sonuçlar almak için Lazer Liposuction yönteminde genellikle 1 seans yeterlidir.
Lazer Liposuction uygulama sonrası bölgesel anlamda tekrar kilo alma olasılığı var mıdır?
Lazer Liposuction sonrası eğer kişi aşırı kilo alıp vermeye devam ederse bölgede kalan hücrelerin yağ depolaması sonucu yüzey düzensizliğine neden olan tümsekcikler yeniden oluşabilir. Bunun için Lazer Liposuction yaptığımız hastalara kilolarını muhafaza etmelerini öneriyoruz. Bu kurala uymadıkları için işlem yapılan alanda ortaya çıkmış tümsekcikler varsa; bunları ince bir kanülle yeniden aynı işlem yapılarak yüzey düzgünlüğünü tekrar sağlamak mümkündür.
Lazer liposuction sonrası sonuç kalıcı mıdır?
Lazer liposuction sonrası yağ hücrelerinin sayısında azalma görülür ve bu hücrelerin kendini tekrar yenilemesi söz konusu değildir. Hasta kilosunu muhafaza ettiği takdirde sonuç kalıcıdır. Ancak aşırı kilo alıp verildiği takdirde; kalan hücreler yağ depolamaya devam ederek hacimlerini arttırdıkları için eksilen hücrelerin hacimsel olarak yerini alırlar.
Lazer Liposuction yan etkisi var mıdır?
Lazer Liposuction sonrası uygulama yapılan bölgede belli bir süre hafif şişlik ve morarma görülmesi normaldir. Bunun dışında lazer liposuctionın olağan dışı yan etkisi yoktur.

Lazer Liposuction için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90