Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kadınların Sonbahardaki Estetik Tercihleri


Tarihte her dönem kadın, dış görünümüne ve estetik değerlere yüksek önem vermiştir. Bu yüzyıllardır kadının doğasında var olan içgüdüsel bir durumdur. Bu durum bir güçsüzlük acizlik belirtisi ve/ veya sorun değildir. Asıl; kadının görünümüne dikkat etmemesi, kendisinin estetik durumuna kayıtsız kalması, duyarsızlaşması psikolojik bir soruna işaret olabilir.  Modern tıbbın sunduğu imkânların gelişmesi, estetik operasyonu satın alma kolaylığı ile bu sayede ulaşılabilirliğin yüksek olması kadınlar için ciddi bir avantaj halini almıştır.

 

Kadınların sonbahar ve kış mevsiminde en çok talep ettiği estetik işlemlerin başında meme estetiği ve lazer liposuction geliyor.  Kadınların meme estetiğine yönelmesinin farklı farklı sebepleri vardır. Aşırı büyük olan memede meme küçültme, küçük memede meme büyütme, doğum sonrası deformasyon için meme dikleştirme, büyütme ve/veya küçültme ameliyatları ihtiyaç olabiliyor. Meme estetiğinin tercih edilmesinin sebeplerinden biri de psikolojik sıkıntı temellidir. Meme estetiği tercihinde psikolojik temelli sebebin en önemlisi kadının erkekle olan ilişkilerinde duyduğu söylemlerdir. Meme kadınlığın en büyük simgelerinden biri olduğu için kanser tedavisi sonrasında da meme estetiğine yönelim oldukça yüksektir.

 

Kadın giydiği kıyafeti güzel taşıyabilmek, dışarıdan alımlı görünebilmek için sürekli yediğine, içtiğine dikkat eder ve hayatının bir köşesine sporu en kötü ihtimalle tempolu yürüyüşü dahil eder. Verilen tüm çabalara rağmen vücudun belirli bölgelerinde inatçı yağ stokları erimez.  Liposuction, lazer lipoliz ve/veya lazer liposuction operasyonlarının yaşanan estetik kaygının çözümü için gerekli olduğunu danışanlarımıza detayları ile aktarıyoruz. Nihayetinde mevcut estetik kaygılarının gerektirdiğini söylüyoruz.

 

Kadınların sonbahar döneminde tercih ettiği diğer cerrahi prosedürler; karın germe, genital estetik ve burun estetiğidir. Medikal estetik boyutunda ise; bölgesel incelme, vücut mezoterapileri, cilt bakımı ve lazer epilasyon yer alır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90