Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kadınların Meme Estetiği Nedenleri


Meme, kadınlığı simgeleyen en önemli estetik organlardan birisidir. Kadınlar her ne giyerse giysin kıyafetini güzel taşımak ister. Bu durum kadınların kendilerini daha rahat hissetme, kendilerine daha çok güvenme ve diğer insanların da beğenisini kazanma ihtiyacı ile doğru orantılıdır. Bu nedenle her kadın estetik olarak güzel görünümlü göğüslere sahip olmak ister. Meme estetiği kadın için bu noktada oldukça önemli olan operasyonlardan biridir. Bu estetik operasyon sadece güzelleşmek için değil; tıbbi gereklilikler nedeniyle de tercih edilebilir.

 

Küçük Meme Sorunu Ergenlik döneminde yaşanan gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan ya da çeşitli sebeplerle (doğum, emzirme, kilo kaybı vb) küçülen göğüslerine hacim kazandırmak isteyen kadınlar meme estetiğini tercih ediyor. Meme dokusu arkasına yerleştirilecek silikon protezler ile göğüse istenilen hacim kazandırılabilir.

 

Büyük Meme Sorunu Kalıtımsal (genetik faktörler), hormonal ve / veya aşırı kiloya bağlı olarak memeler vücuda oranla aşırı büyük ve sarkık olabilir. Memenin çok büyük olması sadece görsel değil sağlık açısından da büyük sorunlar oluşturduğu için kadın meme estetiğini tercih eder. Yapılacak meme küçültme ameliyatı ile normalden büyük ve sarkmış olan memeleri normal boyutlara ve dikliğine kavuşturmak mümkündür.

 

Doğum Sonrası Deformasyon Sorunu Gebelik ve emzirme süreci sonrasında kadını dehşete düşüren deformasyonlar yaşanabiliyor. Kadında ise; bu değişim yüzünden doğum sonlandıktan hemen sonra operasyon düşüncesi gelişebiliyor. Doğru olan kadının emzirme sürecinde bebeğine vakit ayırmasıdır. Emzirme süreci bitiminden 6 ay sonrasında kadın mevcut halinden hoşnut değilse ihtiyacı dahilinde meme küçültme, büyütme ya da dikleştirme operasyonları planlanabilir.

 

Kanser Tedavisi Sonrası Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri ve tümörlerinin erken tanı ile tedavisi mümkün. Meme kanseri tedavisinde meme şekil, hacim bozuklukları, meme kaybı yaşanabilir. Kadın yaşadığı travma nedeniyle meme estetiğini tercih edebiliyor. Kanser tedavisi (ilaç, radyoterapi, kemoterapi vs.) tamamlandıktan sonra 1 yıl bekleyerek tedaviyi yürüten hekimden de alınacak onaydan sonra estetik ve plastik cerrahi aşamasına geçilebilir.

 

Psikolojik Nedenler Kadının karşı cins ile olan ilişkilerinde yaşadığı sorunlar, erkeğin davranışı, söylemi ve / veya eylemi (şiddet, aldatma vs) kadında psikolojik çöküntü yaratabiliyor. Kadının bu süreçte kendini değersiz ve çirkin hissederek estetikte çözüm arayabiliyor. Son derece doğal olan bu durumla sıklıkla karşılaştığımız oluyor. Estetik gerçekten bir ihtiyaç ise biz de danışanımıza branşımız kapsamında yardımcı oluyoruz.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90