Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kadınları Estetik Takvimi


Güzel görünmek her kadının arzusudur. Bu nedenle güzel ve canlı bir cilt, uyumlu vücut hatları, kıyafeti en mükemmel şekilde taşıyabilmek vs. kadının olmazsa olmazları arasındadır. Burada kadının bir estetik takvimi var mıdır diye sorgulasak da, buna kesin bir yanıt verebilmek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü kadının estetik takvimini; bulunduğu sosyal ortamdaki ikili ilişkiler, geçirdiği doğum, hastalık vs bağlı olarak vücudunun – cildinin durumu, aynada kendisini nasıl gördüğü, eşi, nişanlısı, sevgilisi ve / veya çevresindeki erkeklerin ona tutumu gibi faktörlerin belirlediğini düşünüyoruz.

 

Kadınlara genel çerçeve de baktığımızda; bazı kadınlar kilolu olup iri vücut hatlarına sahip olarak ikinci veya üçüncü kişilerin söylemlerine kulak asmayarak kendiyle barışıkken; bazıları da duydukları benzeri söylemler karşısında ve aynadaki görüntüsünü beğenmeyerek mutsuz olduğunda, durumunu da ayarlayarak biz estetik – plastik cerrahların kapısını çalmakta. Buradan yola çıkarak kadını estetik olmaya sürükleyen önemli faktörler; yaşadığı sosyal çevre, bu çevrenin beklentileri, dayatmaları, aile yapısının özellikleri, ekonomik güçtür; diyebiliriz.

 

Kadınların iş yaşamında aktif olmalarına genetik yatkınlıklarını da hesaba katarak yorum yapmamız gerekirse; 30’lu yaşlardan itibaren kariyerde gelinen noktayı korumak adına kadınlar estetikten yardım alıyor demek yanlış olmayacaktır. Günümüzün mücadeleci iş yaşamında görünümünüz artık bir kartvizit olduğundan, bu durum kadınların işyerinde daha hoş, alımlı ve fit bir görüntüye sahip olmalarını zorunlu kılıyor.

 

Bu durumda kapımızı çalan kişinin fiziksel özellikleri ile ilgili ön görüşmemiz ve hastamızın muayenesi tamamlandıktan sonra neler yapılabileceğini birlikte görüşüp değerlendirmekteyiz. Bu değerlendirme sonucu her estetik ameliyat isteyene de operasyon planlanmasını doğru bulmuyorum. Hangi estetik operasyonu isterse istesin kişinin ihtiyacı var mı yok mu boyutunda ilk değerlendirmemizi yapıyor ve kendisiyle paylaşıyoruz. Bu nedenle, kişinin hiçbir şekilde ihtiyacı olmadığı halde isteğini çoğu zaman geri çevirdiğimiz çok da hastamız olmuştur.

 

Bakımlı bir kadın olmanın formülü sağlıklı olmaktır. Genç yaşlarda sigara, alkol, kötü beslenme, spor yapmama, uyku düzenine dikkat etmeme kişinin 30’lu yaşlarındayken 40-50’li gibi görünmesine yol açabilir. Sağlıklı olmanın temeli genç yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme, düzenli uyku alımı ve düzenli spor yapmaktan geçer.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90