Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Hangi meslek hangi estetiği tercih ediyor?


İş dünyasında kıran kırana rekabet her geçen gün artıyor. Kurumların her gün yayınlanan yüzlerce, binlerce iş ilanında; ihtiyaç duyulan personelin nitelikleri sıralanıyor. Mesleki bilgi ve tecrübe ise artık bir yere kadar yeterli. İşveren birçok açıdan aynı seviyede olan binlerce aday başvurusu arasında dış görünümü kriter belirleyerek buna göre seçim yapıyor. Diğer yandan; mesleğinizde ne kadar iyi eğitim almış olursanız olun yada ne kadar deneyim ve başarı sahibi olursanız olun, ne yazık ki görüşme yaptığınız kişinin ‘prezantabl’ anlayışı ile örtüşmüyorsanız; bu görüşme hüsranla bitebiliyor. Çünkü iş dünyasında sadece başarılı olmak değil, artık iyi bir estetik görünüme sahip olmak da önem taşıyor.

 

Kariyer sahibi olan kadın ve erkeğin iş hayatında her daim bakımlı olma baskısı giderek artarken; kariyer sahibi olmak isteyen iş hayatına yeni atılan kişi de bu baskıyı göz ardı etmiyor. Bu nedenle iş hayatındaki kadınlar da erkekler de kişisel bakımları ve dış görünümleri için bütçe ayırmak zorunda kalıyorlar. Bundan birkaç yıl öncesine kadar danışanlarımız öncelikle kendileri sonrasında da sosyal çevresi için estetik düşünüyordu. Şimdi ise tam tersi bir durum söz konusu; öncelik sosyal çevre. Kariyer basamaklarındaki kadın ve erkeklerde yönetici pozisyonunda bulunan kişiler estetiğe sıcak bakanlar arasında. Hizmet sektöründe özellikle müşteri ve partner firmaları ile birebir iletişim halinde olan meslek grupları da estetik operasyon isteği ile kapımızı çalıyor. TV çalışanları, satış ve pazarlama uzmanları, insan kaynakları uzmanları, modeller, müşteri temsilcileri estetiğe sıcak bakan diğer meslek grupları arasındadır.

 

Özellikle son dönemde biz estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına kariyer estetiği için başvuran hasta sayısı giderek artmakta. Kadın ve/veya erkek fark etmeden, tercih edilen estetik cerrahi uygulamalarının başında burun estetiği , kulak estetiği ve liposuction geliyor. Kadınlarda meme (büyütme, küçültme veya dikleştirme), erkeklerde ise jinekomasti ve yüz germe diğer tercih edilen operasyonlardır. Medikal estetik olarak adlandırdığımız işlemlerde ise; lazer epilasyon, lazer ile cilt yenileme-gençleştirme, bölgesel zayıflama, cilt bakımı, botoks ve dolgu yer alıyor.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90