Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Operasyon Tercihinde Yaş Faktörü


İnsanlık var olduğundan beri süre gelen beğenilme duygusu kişinin kendiyle barışık olmasını da berberinde getiriyor. Estetik uygulamalarla kişinin kendisinde beğenmediği bir yönünü ortadan kaldırmak mümkün. Her yaşta kişinin; istediği gibi ve hissettiği yaşta görünmesi kendisiyle de barışık olmasını sağlar.

Bu nedenle her geçen yıl estetik cerrahiye artan bir taleple karşı karşıyayız. Bu talepleri yaşlarla karşılaştırdığımızda karşımıza ilginç bir analiz çıkıyor. Sonuç olarak her yaş grubunun taleplerinin birbirinden çok farklı olduğunu görüyoruz. Yaş gruplarına göre estetik talepler şu şekilde sıralanıyor:

20 Yaş Altı:

Bu yaş grubunun estetik isteği ağırlıklı olarak kulak estetiği ve burun estetiğidir. Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı sürece ve aile onayı olmadan 18 yaş altında estetik ameliyatları önermiyoruz ve gerçekleştirmiyoruz. 18 yaş altında fiziksel gelişim tamamlanmadığı için operasyon sonrası alınacak sonuçlar çok da etkili olmayabilir. Diğer bir yandan bu yaşlarda duygusal dalgalanmalar yoğun olarak yaşanıyor, genç bugün istediği bir şeyi yarın istemeyebiliyor.

Kulak estetiği içinse; çocuğun psikolojik durumu göz önünde bulundurularak erken yaşta gerçekleştirdiğimiz tek operasyondur diyebiliriz.

20’li Yaşlar:

Kendini tam anlamıyla tanımaya başlayan bireyin istediği ve bizim gerçekleştirdiğimiz operasyonlar; burun estetiği, liposuction ve meme büyütme ameliyatlarıdır.  

30’lu Yaşlar:

Bu yaş grubu bayanlarda özellikle doğum sonrası oluşan meme ve karın deformiteleri için uygun estetik ameliyatları sıkça gerçekleştiriyoruz. Erkeklerde ise; jinekomasti. karın yağları için liposuction ve saç ekimi sıkça uygulanıyor.

Sosyo-ekonomik anlamda durumu iyi olan bireylerin yirmili yaşlarında ertelediği burun estetiğini bu yaşlara taşıdığını görüyoruz.

40’lı Yaşlar: 

Yüz ve vücut yaşlanmasının başladığı dönemdir. Bu orta yaş grubunda özellikle gençleştirme ameliyatları ve medikal estetik uygulamalara talep oldukça artıyor. Göz kapağı estetiği, karın germe, yüz germe ameliyatlarının yanı sıra iple yüz ve kaş asma, dolgu, botoks, lazerle cilt gençleştirmeye yönelik işlemleri sıklıkla yapıyoruz.

50’li Yaşlar:

Göz kapağı ameliyatları, özellikle yüz bölgesine yağ enjeksiyonu dediğimiz lipofilling, yüz ve boyun germe ameliyatları ile botoks, dolgu ve diğer gençleştirmeye yönelik yapılan işlemler bu yaş grubundaki bayan ve erkeklerin tercih ettiği estetik müdahalelerdir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90