Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Operasyon Kararı Alacaklara Öneriler


Bu haftaki yazımızda estetik operasyon düşüncesini hala (o veya bu nedenle) netleştirememiş ve/veya bu kararı almış olan kişiler için bir nevi kılavuz olacak bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

  • Gerçekleştirilecek estetik cerrahi girişimi önemseyiniz. Size ve çevrenize karşı olan (maddi manevi, zamanlama, iş kaybı vb. )plan ve sorumlulukları gözden geçirmeden operasyon kararı almayınız.
  • İşleminizi gerçekleştirecek hekim ve işlemin yapılacağı kurum öncelikli ve en önemli kararınızdır. Vereceğiniz bu karar ile daha sonraki süreçlerinde şekilleneceğini unutmayınız. Estetik uygulama hekiminizin; sonraki süreç ise sizin ve doktorunuzun sorumluluğunda olacaktır.
  • 1 – 2 aylık sertifika programları ile pekiştirilmiş estetik eğitimi almış kendini Plastik Cerrah olarak tanıtan kişilere asla itibar etmeyiniz. Söz konusu işleminiz için hekimin Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanlığında tam yeterlilik eğitimini alıp almadığını sorgulayınız.
  • Operasyon öncesi endişe ve kaygılarınızı azaltmak için mutlaka aklınıza takılan soruları hekiminizle paylaşınız. Doktorunuza yönlendirmeyi unuttuğunuz sorularınızın yanıtını internette aramak zaman kaybı oluşturacaktır. Kafanızı karıştıracaktır.
  • Operasyon öncesi varsa sağlık probleminizi ve bununla ilgili kullandığınız ilaçları mutlaka hekiminiz ile paylaşınız. Masumca kullanmış olduğunuz (vitamin, zayıflama hapı veya çayı,protein tozu vs) özel takviyeleriniz varsa bunları da paylaşmak zorunda olduğunuzu unutmayınız.
  • Yaş, cinsiyet, genetik faktör, gerçekleştirilen operasyon ve doktorun önerilerine riayet gibi etmenler iyileşme sürecini etkiler. Bu nedenle arkadaş, eş, dostun başından geçen estetik işlem sizin için kesin belirleyici rol model değildir.
  • İyileşme dönemi; zaman alacak bir süreçtir. Operasyon sonrası hiç kimseye, yapılan uygulama hakkında yorum hakkı vermeyin. Bu süreçte sadece hekiminizin önerilerine kulak verin. Hekim harici iyileşme sürecinde başkalarına kulak vermek sadece size ciddi psikolojik yük oluşturacaktır.
  • SON OLARAK; günümüzde 3D programlar ile estetik cerrahi işlem öncesi sonucu tek tuşla önünüze serildiğini hepiniz duymuşsunuzdur. Ameliyat sonrası nasıl bir görünüme kavuşacağınızı merak etmekte elbette ki haklısınız. Ancak; kararınızı vermeden önce gerçekleştirilecek ameliyatınızı sanal ve eğlenceli bir serüven olarak değil “gerçek” bir süreç olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Çünkü sizi gerçeğe ulaştıracak olan en az 5 kişilik bir ekibin donanımlı bir ameliyathanede uyumlu ve dikkatli çalışması olacaktır.

Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90