Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Efsaneleri - 3


Estetik efsaneleri yazı dizimizin bu haftaki devamında da doğru zannedilen yanlışları gözden geçirmeye devam ediyoruz.

Estetik burun küçük burundur! YANLIŞ

Burnun estetik cerrahisinde doğal, dengeli bir görüntünün yanı sıra işlevsel sonuç elde etmek ön plandadır. Bu nedenle estetik burun küçük burun değil, kişinin yüzüne en çok yakışan yani yüzdeki diğer öğelerle bir bütün oluşturan, doğal görünen burundur.

Meme Büyütme Estetiği Emzirmeye Engeldir ! YANLIŞ

Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon protezler meme dokusu arkasındaki kasın altına yerleştirilir. Süt bezleri ve kanallarına zarar verilmediği için bu operasyon emzirmeye engel değildir.

Operasyon sonrası sigara kullanımına devam etmek yaraların iyileşmesinde olumlu katkı sağlar ! YANLIŞ

Sigara içimi kan dolaşımını bozarak dokuların beslenmesini ve kanlanmasını olumsuz yönde etkiler. Yara iyileşmesi gecikir. Şişlik ve morluklar artar. Bazen de doku kayıplarına bile neden olabilir. Bu nedenle sigarayı tamamıyla hayatımızdan çıkarmak en doğru tercih olacaktır. Birey bunu yapamıyorsa operasyon öncesi ve sonrasında belirli bir süre sigarayı bırakması faydalı olacaktır.

Ameliyat esnasında narkoz sebebiyle yaşamım sonlanırsa korkusu ! YANLIŞ

Günümüzde tıbbın geldiği nokta ve gelişen teknolojiyi de düşündüğümüzde neredeyse imkânsız bir durum. Ameliyat öncesi yapılan bir dizi test ve tahlil hastanın sağlık durumunu kontrol etmek ve ameliyata mani bir durum olup olmadığına bakmak içindir. Aynı zamanda ameliyat esnasında vücudun tüm sistemleri uzman doktorun kontrolü altındadır. Her türlü soruna karşı müdahale ise yine uzman doktorun elinin altındadır. Herhangi bir olumsuzluk ihtimali; ihmal edilebilecek ve göze alınabilecek düzeyde düşüktür.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90