Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Efsaneleri - 2


Geçen hafta başladığımız estetik efsaneleri yazı dizimizin devamında doğru zannedilen yanlışları gözden geçirmeye devam ediyoruz. Tekrar altını çizerek hatırlatmak isterim ki; konuyla ilgili doğruları ancak ve ancak Estetik Plastik Cerrahi Uzmanlarından alabilirsiniz.

Meme büyütmede kullanılan silikon protezler ile meme kanseri riski artar. Bu operasyon sonrası emzirme söz konusu olamaz ! YANLIŞ

Silikon protezlerin meme kanserine neden olduğunu gösteren bir çalışma yoktur. Araştırmalarda, 20–30 yıl gibi uzun süreler boyunca takip edilen hastalar incelenmiş ve meme protezi konulan kadınlarda, protez konulmayan kadınlara göre meme kanseri oluşma oranının aynı olduğu hatta kanser riskinin biraz daha düşük olduğu tespit edilmiştir. Meme büyütme operasyonu sonrasında süt bezleri ve kanalları zarar görmez. Olası bir emzirme sürecini de olumsuz etkilemez. Böyle bir operasyon sonrası bebeğin emzirilmesinde de hiçbir sakınca yoktur.

Botoks yılan zehridir ! YANLIŞ

Clostridium Botulinumadlı bakteriden laboratuvar ortamında elde edilen bir ilaçtır. Bu madde sinirlerden kaslara uyarının iletimini bloke ederek kasların gevşemesini sağlamaktadır. Özellikle yüzdeki mimik çizgilerinde etkili olan botoks uygulama; aynı zamanda birçok hastalığın tedavisinde de farklı branştaki hekimler tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Botoks yüz ifadesini maske gibi donuklaştırır ! YANLIŞ

Botoks uygulaması ince mimik çizgilerinin oluşturduğu hatları yumuşatmaya yöneliktir. Bu nedenle uzman ellerde doğru dozda ve doğru bölgelere uygulama yapılığı takdirde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmaz aksine oldukça doğal sonuçlar alabilmek mümkün olmaktadır.

Benler alınmamalıdır. Kanser oluşumunu tetikler! YANLIŞ

Risk faktörü yaratan benin estetik cerrahi uzmanı tarafından alınması aslında kişiyi ileride yaşayabileceği pek çok problemden kurtarır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90