Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Efsaneleri - 1


Estetikte cerrahi ve cerrahi dışı pek çok yöntem sayesinde zamanı geri alabilmek mümkün hale gelmiştir. İstediğimiz form ve sonuca ulaşma yolunda her gün farklı kaynaklardan araştırma yaparak estetik hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuzu düşünebilirsiniz. Her geçen gün bizlere başvuran hastalarımızdan şehir efsanesi tadında branşımıza yönelik yeni şeyler duyuyoruz. Kısacası bilgi kirliliği hat safhada. Branşımızla ilgili doğruyu yanlıştan ayırmak ve gerçek bilgiye ulaşmak için kulak vereceğiniz kişinin Estetik Plastik Cerrahi Uzmanları olduğunu unutmamalısınız. Bir işlem mi yaptırmayı düşünüyorsunuz ya da bir ameliyat mı var aklınızda; o halde sadece kapımızı çalmanız yeterli.

Şimdi sizler için yazı dizisi olarak hazırladığımız bu efsanelerden biraz bahsedelim.

Kış ayları soğuk olduğundan estetik ameliyat olunmaz! YANLIŞ

Estetik cerrahi alanındaki teknolojik gelişmeler sayesinde her mevsim aynı konforda estetik operasyon geçirmek mümkün hale gelmiştir. Bu operasyon şu mevsimde yapılabilir ve ya yapılamaz ibaresi kesinlikle yanlıştır. Düşünülebilecek operasyonların özel bir mevsimi yoktur.

Yaz aylarında Lazer Epilasyon yaptırılmaz ! YANLIŞ

İnsanlar arasında genel kanı lazer epilasyonun yaz aylarında lekelenme bıraktığına dairdir. Oysa ki kullanılacak en az 50 faktör güneş koruma kremi ve biraz dikkat ile lazer epilasyon yaz ayları içerisinde de güvenle yapılabilir. Ancak önemli olan bir konuda yaz aylarında tatile çıkmadan en az 15 gün önce uygulama alınması, tatil sonrası bronzlaşmış bir ten varsa en az 1 ay sonrasında uygulamalara kalındığı yerden devam edilmesidir.

Kilo vermek için Liposuction ideal bir yöntemdir!YANLIŞ

Liposuction yaşa, cinsiyete, yaşam standartlarına bağlı olarak vücudun belli bölgelerinde öbekleşmiş yağ birikimlerinin alınması, hatların düzeltilmesine yönelik bir operasyondur. Herkes bu operasyon için uygun aday olmayabilir. Liposuction operasyonu kilo verme amacıyla uygulanmaz. Bu operasyonda alınabilecek yağ miktarı sınırsız değildir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90