Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Acil Durum Planı : Zayıflama


Kasvetli kış bitti ve bahar ayları kapımızı çaldı, hayatın yoğun temposunda anlamadan bir anda yaz mevsimi de gelecek. Hayali kurulan tatil planları tamamlandı ya da tamamlanıyor. Ancak kışın kazaklar ve bol giysiler içerisinde saklanan fazlalıklar havaların yavaş yavaş ısınmasıyla ince kıyafetlere geçecek olmanın verdiği psikoloji ile dert olmaya başladı. Şu dönem de zayıflamak isteyen kişilerin ilginç yollara başvurduğunu duyuyoruz. Hatta internet üzerinden öğrendiği yemek tarifleri, özel karışım sular ve /veya basmakalıp şok diyetler ile zayıflamaya çalışanlar oldukça fazla. Dönem itibariyle kadınlarda ve erkeklerde problem ortak; bölgesel fazlalıklar. Bölgesel fazlalıklarda ise yağ kaybı sağlayarak gözü rahatsız eden çıkıntılardan kurtulmak çözüm sağlar. Başvurulabilecek yöntemler ise;


Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Cerrahi bir girişim olmadığı için tercih edilen sistemlerdir. Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri arasında kavitaston, radyofrakans, triactive ve sauna sayılabilir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda tek tek ya da paket program oluşturularak sonuca ulaşılabilir. Yapılacak bu işlemlerin yanında diyet ve spor olmazsa olmazınız olmalı. Bu süreçte yapılan en büyük hata vücudu aşırı aç bırakmak ya da tek tip beslenmek; zayıflama ilaçları kullanmak ve sporda aşırıya kaçmak. Tüm bu hatalar bölgesel sorunlara çözüm olmadığı gibi kas kayıplarına sebebiyet verebilir.

 

Cerrahi Yöntemler

Lazer Lipoliz; ‘Lazer Lipo’ yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; yağ hücrelerinin parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar. Mutlaka bir Plastik – Estetik Cerrah tarafından yapılmalıdır.

 

Liposuction  yağ aldırma işlemidir. Vücudun çeşitli yerlerinde gizli kalacak 0.5 mm’lik kesilerle girilerek yağ emilir. Vücuda daha ince görünüm kazandırmanın, bölgesel alınan yağ stoklarının toparlanması ve orantılı vücut hatları elde edebilmek için kullandığımız etkili yöntemlerden biridir.


Lazer Liposuction  Vücudun belirli bölgelerinde toplanmış yağ öbeklerinin ve bu öbekleşmenin bozmuş olduğu görüntünün düzeltilmesi hedeflenir. 0.5 mm lik deliklerden ince kanüllerle girilerek öncelikle lazer ışığı ile yağlar kırılır, likit hale gelen yağlar liposuction kanülü ile  dışarı alınır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90