Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Burun Estetiği Doğal Olmalı


Yeni trend doğallık! İnsanoğlu yapay her şeyden uzaklaşarak doğal olanı kucaklamış durumda. Bu her şeyde böyle ama.. Kıyafetler, saçlar, makyaj, yiyeceklerimiz ve en sonunda estetik.. Estetikte trend olmuş bir kalıp; ‘doğal burun estetiği.’

 

Doğal estetik dediğimiz kavramın aslında çok basit ve net bir anlamı var; estetik olduğu anlaşılmayan, operasyon geçirildiği fark edilmeyen şeklinde tanımlama yapılabilir.

 

Doğal burun estetiği konusunda hasta ve doktorun sonuçtan tatmin olmaları oldukça önemli. Hem kişinin yüzüne giden hem de fonksiyonel olarak sıkıntı yaşanmayan bir operasyonun sonucu her iki tarafında yüzünü güldürür. Bu nedenle muayene esnasında hastamız ile gerçekleştirdiğimiz karşılıklı diyalog çok önemli. Hastamızın istek ve beklentileri ile tıbbi anlamda bunun karşılanalabilirlik durumunu açıkça konuşuruz. Özellikle doğal bir sonuç isteniyorsa yüzdeki tüm oran ve açılar dikkate alınır, yani yüz bir bütün olarak görülür, operasyon buna göre planlanır.

 

Genel olarak dikkate aldığımız öğeler; alın, yanak çıkıntıları, kaşlar ve gözler, burun ve alın arasındaki açı, üst ve alt dudaklar, üst ve alt çeneler, diş arklarının yaptığı çıkıntılar ve birbirleri ile olan ilişkileri, alt çene ucunun çıkıntısı, çene altı gıdısının düzgün, sarkık veya şişman olması, boyun ve alt çene arasındaki açı, burun ile üst dudak arasındaki açı, alın, burun ve burunla çene ucu arasındaki mesafelerin oranı gibi durumlardır.

 

Doğal burun estetiği düşünen kişi fikir amaçlı pek çok hekim geziyor. Haliyle cevabını aradığı soruların yanıtından çok kişinin aklında daha fazla soru işareti beliriyor. Kişi için maliyette önemli. Ameliyat kararı vermeden önce estetik operasyonda olsa sağlığın söz konusu olduğu unutulmamalı. Çünkü başarısız bir ameliyat sonrası yaşanacak hem şekil hem de fonksiyon bozukluğu canınızı sıkabilir. Sadece estetik burun ameliyatları değil tüm estetik cerrahi girişimler Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı tarafından yapılmalıdır. Hekim seçiminde ise maliyetten ziyade yaptığı başarılı operasyonlarla adı geçen; sizin ihtiyaç ve taleplerinizi anlayıp size uygun çözümler geliştiren, sizinle empati kurabilen hekim ile mutlu sonuca ulaşabilirsiniz.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90