Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yeni Yıl Öncesi Talep Gören Estetik Dokunuşlar


Yeni bir görünüme kavuşmak, daha bakımlı ve daha genç görünmenin kişiye pozitif enerji verdiğini ifade eden uzmanlar, ‘yeni yılda yeni bir ben’ diyenlerin şimdiden gerekli işlemlere başlaması gerektiğini söylüyorlar.

 

Yeni yılda daha alımlı ve güzel görünmek isteyenler için estetik cerrahi ile medikal estetik uygulamalar hakkında bilgi veren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, uygulamalar sonrasında iyileşme sürecinin tamamlanması ve daha doğal bir hal alması için en uygun zamanın geldiğini söyledi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, “Günümüzde güzelleşmek, gençleşmek gibi estetik kaygılarla sağlığı bir arada bulmak isteyen pek çok kişi estetik operasyonlara yöneliyor. İşin psikolojik yönü de var tabi. Geride bırakılan her bir fotoğraf karesine baktığında kişi ‘koskoca yıllar devrilip giderken yaşlanıyorum’ diyebiliyor. İşte bu noktada kişi psikolojik olarak kendisini iyi hissetmek, mutsuzluk kaynağı olan sıkıntıyı ortadan kaldırabilmek için arayış içine giriyor. Yılbaşı gelmeden uygulanacak birkaç kombine tedavi ile daha genç ve daha bakımlı görünmek ise artık mümkün” dedi.

 

Bireylerin estetik açıdan yeni yıl hazırlıklarının erken başladığını ekleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı uygulamaların yaş gruplarına göre farklılık gösterdiğini söyledi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, “İçinde bulunduğumuz dönem ve gelecek yıllar her konuda olduğu gibi estetik konusunda da doğal olanı tercih etmeyi sunuyor. Estetik operasyon geçirdim diye kendini gösteren bir yüz veya vücut tamamıyla demode olmuştur. Genç yaş grubunu oluşturan 18-35 yaş arası grup ağırlıklı olarak daha çekici ve alımlı olabilmek adına burun estetiği, kulak estetiği, vücut şekillendirme, saç ekimi ve meme büyütme estetiğini tercih ediyor. Orta yaş grubu dediğimiz 35-45 yaş arasının ise, ihtiyaçları dahilindeki estetik ameliyatlardan ziyade; lazerle cilt gençleştirme, altın iğne, somon dna, botoks, dolgu gibi medikal estetik  uygulamalara yöneliyor” diye ekledi.


Yayınlanma: 06/12/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90