Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?


Kadınların çoğu zaman göğüslerinin küçük, büyük ya da sarkık olmasından şikayet ettiklerini söyleyen uzmanlar; Türkiye’de kadınların yüzde 45’inin meme büyütmek, yüzde 55’inin küçültmek için estetik ameliyatlara yöneldiğini belirtiyorlar.  

 

Estetik görünüme sahip memenin tarifini ‘uygun büyüklükte, uygun yerleşimde ve güzel şekilli’ olarak tanımlayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı; genel olarak her kadının anatomik duruşuna göre ölçülerin belirlendiğini söyledi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı; “Tıp literatüründe tanımlanmış tek tip bir anatomik yapı yoktur. Meme ister küçük ister büyük ister sarkık olsun; gerçekleştirilecek meme şekillendirme ameliyatında sabit bir ölçümleme standardı yoktur. Hatta kadının minyon, kısa veya uzun boylu olması dahi belirleyici faktörler arasında yer alır. Meme şekillendirme estetiğinde hastanın omuz genişliği, göğüs kafesinin genişliği, mevcut memelerinin büyüklüğü, hastanın tercihi ve doktorun eğilimi dikkate alınır. “ dedi.

 

İdeal meme boyutunun kişiye özel bir kavram olduğunu vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı; “Göğüslerinin güzelliği sorusunun cevabı kadının kendisinde gizlidir. Pek çok kadın, estetik cerrahına giderken kafasında oluşturduğu bir göğüs ölçüsünü mutlaka talep ediyor. Çünkü; kadın arzusu doğrultusunda yeniden şekillendirilmiş o göğüslerle yaşayacak hatta üzerinde giydiğini güzel taşıyabilmenin mutluluğunu yaşayacak. Ancak; bayanlar uzman hekiminin  anatomik yapısına uygun önerilerini de göz ardı etmemeli; hasta ile doktor güven temelli bir işbirliğinde hareket etmelidir. İster meme büyütme estetiği, ister meme küçültme estetiği, ister meme dikleştirme estetiği olsun kişiye özel planlandığında sonuçlar hem hasta hem de cerrah için yüz güldürücü olacaktır. “ diye ekledi.


Yayınlanma: 22/11/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90