Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Fonksiyonel Burun Estetiği Niçin Önemli?


Yıllardan beri var olan estetik olgusunun günümüz yaşamında kadınlar ve erkekler tarafında daha da önem arz ettiğini belirten uzmanlar en yaygın yaptırılan estetik operasyonun başında burun estetiğinin geldiğini söylüyorlar.

 

Burun estetiğinde fiziksel olarak daha iyi bir görünüm elde etmenin yanında, kişinin yaşam kalitesini arttıracak müdahalelerle mevcut işlevlerin de korunmasının esas olduğunu belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vedat Menderes rinoplasti operasyonlarında  yapılan tüm dokunuşların kişinin yüz karakterine ve sağlığına pozitif etki sağlayacak şekilde planlandığını kaydetti. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vedat Menderes; “Günümüzde insanoğlu her şeyin doğalından yana. Dolayısıyla estetik cerrahi dokunuşlarda da artık doğallıktan yana bir süreç içindeyiz. Burun estetiğinde estetikli görünümden uzak, fonksiyonel yapısı oldukça iyileştirilmiş yani iyi nefes alabilen doğal görünüm revaçta. Artık hastaların ameliyat planlamaları yapılırken; yüz öğelerinin birbiri ile oranı yani profil dengesini öne çıkaran uyumlu bir çalışma yapılıyor.”dedi.

 

Son yıllarda burun estetiği ameliyatlarının sağlık yönünün kişiler tarafından keşfedildiğini de aktaran Op. Dr. Vedat Menderes; “Burun tıkanıklığı problemi, sık karşılaşılan ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir sorundur. Sağlıklı burun; öncelikle nefes alabilen sonra güzel görünümlü olan burundur. Kaldı ki basit bir üst solunum yolu enfeksiyonunda yaşanan burun tıkanıklığı bile kişinin hayatını olumsuz etkilerken; sürekli yaşanan burun tıkanıklığı kişide nefes alamama, beraberinde kalitesiz uyku ve günlük yaşamın sekteye uğramasına sebep olur. Burun ameliyatı isteği ile gelen kişilerin en önemli isteği de zaten bu yönde oluyor. Artık insanlar kaliteli ve sağlıklı bir yaşamın ancak nefes alan bir burun ile gerçekleşeceğini kavradılar. Bu nedenle de burunları güzelleşirken işin fonksiyon kısmının da atlanmaması üzerinde duruyorlar.” diye ekledi.


Yayınlanma: 20/09/2019

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90