Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Vücut Şekil Bozuklukları Kader Değil


Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı vücut şekillendirme cerrahisinde vücudun neredeyse her yerine birçok farklı yöntem uygulanabildiğini söyledi.

 

Hep arzu edilen fit görünüme sahip kişilerin çoğunun aslında genetik kodları sebebiyle doğuştan şanslı olduğuna dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, genetik yatkınlıklarının avantajını ömür boyu sürebilecek kişilerin ise sayılı olduğunu söyledi. Vücut hatlarındaki oransızlıklardan şikâyetçi kişilerin sayısının günden güne arttığını belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı; “Kadınlar gergin bir karın, ince bel, belirgin bel çukuru, yuvarlak, dik bir popo, uzun, düzgün bacaklar, ince ayak bilekleri olsun ister. Erkekler ise kaslı bir karın, geniş omuzlar, atletik bir vücut hayal eder. Kusursuz sayılabilecek bir vücuta sahip olabilmek için düzenli spor ve iyi beslenme temel şarttır ve bunun yine düzgün yaşam alışkanlıkları desteklenmesi gerekir. Yapboz haline gelen diyetlere; hormonal bozukluklar, günlük yaşam stresleri, dengesiz yaşam alışkanlıkları ve düzensiz beslenme de eklendiğinde vücut hatlarının bozukluğu gözle görünür hal alabiliyor.” diye ekledi.

 

Vücut şekillendirme ameliyatlarının sihirli bir değnek gibi zayıflama amaçlı görülmemesi gerektiğini vurgulayan Aydın; öncelikli adımın uzman kontrolünde sağlıklı beslenme ve spor ile fazla kilolarımızı vermek  olduğunu kaydetti. Spor ve diyet ile geçen uzun uğraşlar sonucu yine de istenilen sonucun alınamadığı durumlar için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı; “Günümüzün modern estetik cerrahi süreçleri sayesinde vücut şekillendirme ameliyatları, vücut hatlarını başka yollar ve yöntemler ile iyileştiremeyen kişiler için ihtiyaç duydukları etkili ve güvenli çözümleri sunar. Kişinin sorunlarına göre çözüm sağlayabilmek mümkündür. Estetik-plastik cerrahinin gelişimi ile kişiler artık arzu edilmeyen vücut şekil bozukluklarını ömür boyu taşımak zorunda değildir” diye ekledi.


Yayınlanma: 09/11/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90