Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Burun Ameliyatlarında Estetik mi Fonksiyonellik mi?


Burun ameliyatlarında bireyler için geçmiş dönemlerde estetik kaygının her şeyden üstün olduğunu belirten uzmanlar, günümüzde doğallık ve fonksiyonelliğin estetik ile harmanlandığını söylüyorlar.

 

Estetikli, tanımlamasından kaçınan hastaların yüzde 85’inin doğallıktan yana bir çizgi isteğinde olduğunu ifade eden Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, fonksiyonel burun estetiği ile nefes ve koku almanın iyileşmesinin de mümkün olduğunu söyledi.  Kaliteli ve sağlıklı hayatın iyi soluyan bir burunla sağlandığını belirten Prof. Dr. Mesut Özcan, “Burun tıkanıklığı problemi, sık karşılaşılan ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir sorundur. Kaldı ki basit bir üst solunum yolu enfeksiyonunda yaşanan burun tıkanıklığı bile kişinin hayatını olumsuz etkiler. Estetik cerrahide burun ameliyatlarına bakış açısı fonksiyonel görevlerini tam anlamıyla yerine getirebilen, yüzün tüm hatlarıyla ahenk içinde olan ve diğer öğelerin güzelliğini belirginleştiren formlardır. Sağlıklı burun; öncelikle nefes alabilen sonra güzel görünümlü olan burundur.” dedi.

 

Burundaki işlev ve şekil bozukluklarının, kişinin psikolojisini de etkilediği söyleyen Özcan, “ Fonksiyonel burun estetiği ameliyatlarından sonra kişinin özgüveni ve girişkenliğinin arttığını görüyoruz. Bu özgüven ile kişi daha geniş çevrelere kolaylıkla katılarak psiko-sosyal ve ekonomik durumunu geliştirme açısından hayatında olumlu ivmeler de kaydediyor” diye ekledi.


Yayınlanma: 23/10/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90