Güzelliğin Aşk Dolu İfadesi (14 Şubat'a Özel/Şubat Ayı Boyunca)
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Ameliyatlar Neden Kışın Daha Çok Tercih Ediliyor


Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, hastaların,  klinik ve doktor seçimi, ameliyat süreci, ameliyat öncesi ve sonrası süreçleri vb konuları detaylı araştırırken gerçekleşecek ameliyatlarının tarihini genellikle sonbahar ve kış mevsiminden yana kullandıklarını söyledi.

 

Yüz bölgesine yapılacak müdahalelerde hastaların kış aylarını daha çok tercih ettiğini belirten Op. Dr. Ufuk Aydın bu dönemin sağlık ve iyileşme açısından avantajları olduğunu açıkladı. Ufuk Aydın; “Estetik ameliyat yada müdahaleler sonrasında cilt güneşe karşı hassas olur. Burun estetiği, yüz gençleştirme işlemleri, lazerle leke tedavisi gibi prosedürler sonrasında cildin güneşe karşı korunması gerekir. Güneş açılarının azalması ve daha az ödem oluşması nedeniyle de kış mevsimi konfor açısından hastaların daha çok tercih ettiği aylardır.” dedi.

 

Her estetik operasyon ve uygulama olmamakla birlikte bazı estetik prosedürleri yaz mevsiminde yapmaktan çekinebildiğini belirten Op. Dr. Ufuk Aydın; “Cilt yapısına bağlı olarak bazı estetik müdahaleler sonrasında morluk oluşabiliyor ve bu morluklar geçmiş olsa dahi sonrasında güneşlenmek ciltte kalıcı güneş lekelerine neden olabiliyor. Bu nedenle cildin güneş ışınlarından ve sıcaktan etkilenmemesi adına danışanımıza mutlaka uyarılarda bulunuyoruz. Ekim aylarında yapılan planlama ile operasyon sonrası izlerin geçmesi için de yeterli süre olacağından haziran ayı itibariyle hastamız yaza kendini tam anlamıyla hazırlamış olacaktır.” diye ekledi.


Yayınlanma: 09/10/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0554 577 1917