Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaza Fit Bir Vücutla Girmek


YAZA FİT BİR VÜCUTLA GİRMEK İÇİN HAZIRLIKLARA SONBAHARDA BAŞLAYIN

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, yaza fit bir vücutla girmek için hazirliklara sonbaharda baslamak gerektigini söylüyor. Prof. Dr. Mesut Özcan, ramazan ve bayramda alınan fazla kilolardan kurtulmak ve 2010 yazina hazirlanmak için hazirliklara ekim ayindan itibaren baslanmasi gerektigini ifade ediyor.

Türk kadinlarinin yüz gençlestirme, bölgesel yaglanma ve memedeki durus bozukluklarina karsi duyarli oldugunu ifade eden Prof. Dr. Özcan, özellikle yaz öncesinde plaj ve havuz basindaki görünümünü önemseyen kadinlarin estetik merkezlerine basvurdugunu söyledi. Prof. Dr. Özcan’a göre, bu hazirliklara baslamak için en uygun tarih ise ekim ayi…

Prof. Dr. Mesut Özcan, özellikle yüz gençlestirme, lazer ve kimyasal peeling ile yüz soyma,dermabrazyon (zimparalama) yöntemlerine basvurmak isteyen kisilerin sonbahari tercih etmesi gerektigini söylüyor. Çünkü söz konusu uygulamalar sonrasinda olusan kizarikliklar geçene kadar günesten korunmak gerekiyor. Ayrica morluk ve kizarikliga neden olabilen ve liposuction gibi ameliyatlardan sonra, söz konusu durumun yaklasik 1-2 hafta devam edebilecegini ifade eden Özcan, “Bu süre içerisinde günesten korunmak gerekir. Eger bu morluklar giysi altinda kaliyorsa ekstra bir tedbire gerek yoktur. Ancak kisinin günese çikmamasi gerekir. Aksi takdirde morluk olan alanlar günesin etkisiyle esmerlesir ve bu bölgelerde kalici esmer lekeler olusabilir” diyor.

Diger estetik operasyonlarin teknik açidan herhangi bir mevsimi olmadigini belirten Prof Dr. Mesut Özcan, yine de hastaların taleplerinde zamanlama açisindan degisikler oldugunu söylüyor. Özellikle bahar döneminde estetik operasyon isteklerinde önemli artis oldugunu belirten Özcan, sunlari söylüyor:

“Insanlarin kendini daha iyi görme ve kendilerine daha fazla güven duyma ve daha çok begenilme istekleri baharla birlikte artiyor. Bu da estetik ameliyatları talep etme oranini artiriyor. Özellikle karin bölgesindeki yag aldirma operasyonlari bahar aylarina rastliyor. Söz konusu operasyonlar en geç bu tarihlerde yapilmalidir ki yaza kadar nihai sonuç alinabilsin.”


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90