Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Tummy Tuck Nedir?


Tummy Tuck sıkı karın anlamına gelir. Uzun yıllardır tıp literatüründe karın estetiği olarak geçen ameliyat için kullanılan bir terim aslında. Özellikle gebelik ve doğum sonrası süreçte sarkan karın ve göbek bölgesinin toparlanması için yapılan tüm müdahaleleri kapsar. 

 

Klasik karın germe ameliyatlarında göbek altı bölgedeki sarkık ve deforme olmuş alan estetik görünüme kavuşturulur. Tummy Tuck tekniğinde; sadece alt karın değil; karın, bel ve kasıklar şekillendirilebilmektedir.  Özellikle saymış olduğumuz bölgelerde yağlanma söz konusuysa, lazer lipoliz, lazer liposuction, klasik liposuction, Hi-Def Liosuction ile incelme ve şekillenme sağlanarak karın germe işlemiyle kombine edildiğinde oldukça yüz güldürücü sonuçlar elde edebilmek mümkün hale gelmiştir.

 

Aşırı kilo (20 – 30 kilo) vermiş kişiler ve anneler (2’den fazla doğum yapmış ve /veya ikiz gebelik geçirmiş kadınlar)  Tummy Tuck için uygun adaylardır. Doğum sonrasındaki emzirme süreci bitiminden 6 ay sonra genellikle vücut normal formlarına kavuşur. Eğer ki bu zaman dilimi geçmiş fakat karın duvarının hasarlanması ile oluşan karın kaslarında gevşeme - bollaşma, sarkıklık, çatlaklar ve gitmeyen yağ stoklanmaları varsa Tummy Tuck tekniği estetik açıdan doğru müdahale olacaktır. Disipline kilo tedavilerinden sonra karın bölgesindeki sarkıklığın ise tek tedavisi cerrahidir. Bu noktada; Tummy Tuck tekniğinde yapılacak karın germe ve Hi-Def liposuction kambinasyonu ile fit sportif bir görünüm sağlam mümkün hale gelebilmektedir. 

 

Her şeyden önce hayalindeki eski formuna kavuşmak isteyen kişiler yapılacak estetik operasyon için bedensel ve ruhsal anlamda kendini hazır hissetmelidir. Tummy Tuck tekniği bir kilo verme yönetimi olarak asla değerlendirilmemelidir. Yapılacak Tummy Tuck ameliyatı ile vücudun karın, bel ve kasık bölgelerinde estetik görünümü bozan çıkıntılar ve deformasyonlar, vücudun diğer öğelerine göre değerlendirilerek şekillendirilir, vücuda orantılı doğal bir görünüm sağlanır.

 

Ameliyat genel anestezi altında ortalama 2,5 – 3 saat kadar sürer. Genellikle aynı gün taburcu olunur ya da 1 gece hasta misafir edilebilir. 1 haftalık istenilen istirahat süreci sonrasında hastalar genellikle normal hayatlarına dönebilmektedir.


Yayınlanma: 09/09/2019

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90